Zidane'dan Paris Saint Germain ve Manchester United itirafı

Zinedine Zidane, kariyerinin bir bölümünde Fransa Milli Takımı'nı çalıştırmak istediğini söyledi. Zidane, Paris Saint Germain içinse açık kapı bıraktı.

NTV Spor 23.06.2022 - 18:33 | Son Güncelleme: 24.06.2022 - 01:36
Zinedine Zidane, 50. yaş gününde L'Equipe'e özel açıklamalarda bulundu.
 
Adı son dönemde Paris Saint Germain teknik direktörlüğü için geçen Zidane konuyla ilgili, "Hayatımda asla demedim. Özellikle bu dönemde antrenörlük yapıyorsanız. Oyuncu olarak birçok takımı seçme şansım vardı. Ancak antrenörlük yaparken önünüzde 50 tane takım olmuyor. Seçim yapabileceğiniz birkaç takım yer alıyor." ifadelerini kullandı.
 
Fransa Milli Takımı'nı çalıştırmak istediğini söyleyen 50 yaşındaki antrenör, "Fransa Milli Takımı ile yapacaklarım bitmedi. Elbette milli takımı çalıştırmak istiyorum. Umarım bir gün bu gerçekleşir. Didier Deschamps'ın yerine benim geçip geçmeyeceğimle ilgili bir fikrim yok. Ne zaman olur bilmiyorum çünkü bu bana bağlı bir şey değil. Milli takımda oynadım ve bu hayatımdaki en güzel şeylerden biriydi." açıklamasında bulundu.
 
 
Bir dönem Manchester United'la da anılan Zinedine Zidane, İngilizce'sinin yeterli olmamasından dolayı teklifi reddettiğini söyledi, "Yabancı dil bilmemek bazı durumlarda işi zorlaştırıyor. Manchester United'la görüştüğümde de kendi kendime bu soruyu sordum. Gitmek istiyor muyum? İngilizce'yi iyi anlayabiliyorum ama yeteri kadar akıcı konuşamıyorum. Çalıştıkları ülkelerdeki dili konuşamayan antrenörler görüyorum ama ben öyle bir antrenör değilim. Kazanmak için birçok elemenetin yan yana gelmesi gerekiyor."
 
Antrenörlük kariyerine Real Madrid'in altyapısında başlayan Zinedine Zidane, iki farklı dönemde A takımda görev almıştı. Real Madrid'le 3 kez Şampiyonlar Ligi'ni kazanan Zidane, 2 kez La Liga şampiyonluğu sevinci yaşamıştı.

Sayfa Yükleniyor...