Belirsizlik sürüyor

Michael Schumacher, geçirdiği trajik kazanın ardından 1 yılı aşkın süredir tedavi görüyor. Ancak doktorlar, Schumacher'in iyileşme sürecinin çok yavaş ilerlediğini ve Alman pilotun eski sağlığına kavuşup kavuşmayacağının hala belirsiz olduğunu söylüyor.

NTV Spor 16.02.2015 - 14:55

Formula 1'in efsane pilotu Michael Schumacher iyileşecek mi? Bir yılı aşkın süredir yaşam mücadelesi veren efsane formula-1 pilotu Schumacher, hala çevresiyle iletişim kuramıyor. Schumacher'in bilinci çoğu zaman kapalı, üstelik efsane pilot konuşamıyor ve kendi başına hareket edemiyor. Durum böyle olunca umutlar git gide azalıyor.

Konuyla ilgili konuşan doktor Peter Hamlyn "Schumacher çok yavaş iyileşiyor. Üstelik eski sağlığına kavuşup kavuşamayacağı belirsiz. Bu durum ailesini de hayranları da perişan ediyor" ifadelerini kullandı.

Buna karşın tedavi sürecinde herkesi mutlu edecek bir sona ulaşılabileceğini söyleyen Hamlyn, bunun tam tersi bir duruma da hazırlıklı olmak gerektiğini sözlerine ekledi. Schumacher ile ilgilenen 15 kişilik sağlık ekibinin başında görev yapan Profesör Doktor Jean-Francois Payen de efsane pilota verilen desteğin aile için çok önemli olduğunu vurguladı.

3 Ocak'ta 46 yaşına giren Michael Schumacher, geçen sene kayak yaparken düşüp kafasını kayaya çarpmıştı. 6 ay komada kalan ve ardından rehabilitasyon kliniğine nakledilen efsane pilot, yaklaşık 5 aydır evinde tedavi görüyor.

Sayfa Yükleniyor...