Berkay Genk'te tutulamadı!

Belçika Max Challenge’nın Genk ayağı Milli kartingcimiz Berkay Besler'in hegamonyası altında geçti!

NTV Spor

03.11.2015 - 22:23

Milli kartingcimiz Berkay Besler, Belçika Max Challenge'nın Genk ayağına damga vurdu! 16 yaşındaki Milli sporcumuz sezonun 6. ayağındaki 3 final yarışını da ilk sırada bitirdi.
 
Orta ve Doğu Avrupa Şampiyonu Milli Sporcumuz, 1360 metre uzunluğundaki Genk Pisti'nin tek hakimiydi. Senior Max Kategorisinde yarışan Berkay, antrenman ve sıralama turlarında en iyi zamanları yaptı.
 
Berkay Besler, finallerin de en iyisiydi. Genç kartingcimiz, 29 pilotun mücadele ettiği yarışların 3'ünde de kürsünün en üst basamağını kaptırmadı.
 
İlk finalde 16 tur sonunda damalı bayrağı ilk gören 55.204 ile en iyi tur zamanına da imza atan Berkay Besler oldu. Milli sporcumuzu İsveçli Jessica Backman ve Belçikalı Vincent Jewell izledi.
 
2. finalde de sıralama değişmedi ve 14.51.829'luk derecesiyle Berkay Besler birinci, Jessica Backman ikinci, Vincent Jewell üçüncü sırada yer aldı.
 
3. ve son final ise nefesleri kesti. Berkay Besler, Jessica Backman'ın arkasında kaldı ama son turda yaptığı atakla liderliği ele geçirdi ve 14.53.308 ile son yarışı da kazanmayı bilhdi. Backman yine ikinciliğe razı olurken; Vincent Jewell de yine üçüncü sırada kaldı.
 
Milli Sporcumuz, 3 finalde ettiği birinciliklerle hanesine 165 puan yazdırdı.
 
Berkay, yarışın ardından yaptığı kısa açıklamada "İstiklal Marşımızı yurtdışında bir kez daha dinletebildiğim için çok mutluyum" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...