Cem Bölükbaşı Formula 3’te 8. sıraya yükseldi

Doğuş Grubu'nun ana sponsorluğunda Formula 3 Asya Şampiyonası’nda ilk kez tam sezon yarışan Cem Bölükbaşı, Abu Dabi, Yas Marina Pisti’nde düzenlenen üçüncü raunttan topladığı puanlarla en başarılı ilk sekiz yarışçı arasında yer aldı.

NTV Spor 08.02.2021 - 10:28 | Son Güncelleme: 08.02.2021 - 10:43

Espordaki başarılı kariyerini profesyonel yarış pistlerine taşıyan genç sporcu Cem Bölükbaşı, ilk kez tam sezon yarıştığı Formula 3 Asya Şampiyonası’nda başarısını sürdürüyor.

Hafta sonu düzenlenen ve turnuvanın 7, 8 ve 9. yarışlarına sahne olan üçüncü rauntta Bölükbaşı, genel klasmanda 39 puana ulaşarak 8. sıraya yerleşti.

EN İYİ DERECEYİ ELDE ETTİ
Formula 1 yarışlarının da yapıldığı Abu Dabi’deki Yas Marina Pisti’nde turnuvanın üçüncü raunt yarışlarını tamamlayan Bölükbaşı, cumartesi yapılan ilk yarışı 7. olarak bitirdi.

Pazar günü gerçekleşen ikinci yarışta ise 5. sırayı alarak Formula 3 Asya Şampiyonası’nda bugüne kadarki en iyi derecesini elde etti. Üçüncü yarışta şanssız bir kaza sonrasında yarışı bırakan genç pilot, bu yarıştan puan alamasa da turnuvanın bitimine iki ayak kala toplam 39 puana ulaşarak genel sıralamada 8. sırada yerini aldı.

Sezonun 4. raundunda yer alan 10, 11 ve 12. yarışlar Dubai Autodrome pistinde, 12-14 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek. Düzenlenen tüm yarışlar, Cem Bölükbaşı’nın YouTube kanalı üzerinden Türkçe anlatımla canlı olarak izlenebiliyor.

Şampiyonada Doğuş Grubu’nun ana desteğiyle yer alan Bölükbaşı’yı, aynı zamanda Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, Rixos Otelleri, Samsung, Mavi Jeans, Cafe Crown ve TEM Agency de destekleriyle yalnız bırakmıyor.

Sayfa Yükleniyor...