Formula 1, Britanya Grand Prix'sinden umutsuz

Pandemi nedeniyle sezon başlangıcı yapamayan Formula 1'de yaz aylarında düzenlenecek Grand Prix'ler organize edilmeye çalışılıyor. Şampiyona yönetimi, takvimde yer alan Britanya Grand Prix'sinde takım çalışanlarının 14 günlük karantinada kalmasını istemiyor.

NTV Spor 19.05.2020 - 16:52

Şampiyona yönetimi, İngiliz hükümetinin yurtdışından gelenlere uyguladığı 14 günlük karantina kuralının takım çalışanlarına da uygulanması halinde yarışı ellerinde tutamayacakları görüşünde.

Temmuz ayında düzenlenmesi planlanan grand prix hakkında BBC'ye konuşan Formula 1 Sözcüsü, "14 günlük karantina bu yıl Britanya Grand Prix'sinin yapılmasını imkansiz hale getirecektir. Bu durumun Formula 1 ve destekleyici zincirlerine bağlı binlerce işin üstünde kelimenin tam anlamıyla büyük bir etkisi olur." dedi.

Geçtiğimiz günlerde Formula 1 yönetimi, Silverstone pistinin işletmecisi ile 2020 takvimi üzerine görüşmüş ve yaz aylarında iki yarışın tarihi pistte yapılması için anlaşma sağlamıştı.

Formula 1’de corona virüs sebebiyle Avustralya, Bahreyn, Vietnam, Çin, İspanya, Hollanda, Azerbaycan ve Kanada Grand Prix’leri ertelenmiş, Monaco ve Fransa Grand Prix’leri ise iptal edilmişti.

Sayfa Yükleniyor...