Gençlere destek için Güney Amerika’yı aşacak, 12 bin km yol katedecek

Gantek Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şefik Öngün’ün gençlerin ihtiyaçlarına destek olmak için başlattığı kampanya ile Toplum Gönüllüsü Alman İş İnsanı Gerd Buhler Güney Amerika Rallisi’nde kilometreleri aşıyor. 30 günde 4 ülkeyi aşıp 12 bin km yol katetmeyi amaçlayan Buhler; Öngün’ün başlattığı kampanya ile gençlerin eğitimine destek olacak.

NTV Spor 25.10.2022 - 14:42
Son Güncelleme: 25.10.2022 - 15:16
Gençlere destek için Güney Amerika’yı aşacak, 12 bin km yol katedecek
Sosyal Medya

Toplum Gönüllüsü ve klasik araba tutkunu ’ün; gençlerin ihtiyaçlarına destek olmak için çıkmayı planladığı ’ne Öngün’ün yaşadığı teknik bir sorun sebebiyle Alman İş İnsanı Gerd Buhler devam ediyor. Kampanyayı İstanbul’dan yürüten Ahmet Öngün ve bayrağı devralarak 22 Ekim’de Peru’dan yola çıkan Gerd Buhler, 45 aracın yarıştığı 12 bin kilometrelik bu zorlu yarışta gençlerin ihtiyaçlarına dikkat çekerek Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) adına bağış toplayacak. Bağışlardan elde edilen gelirle 200 üniversite öğrencisine dört yıl boyunca burs desteği verilmesi ve gençlerin sosyal sorumluluk eğitimleri alması amaçlanıyor. Ralli, 20 Kasım’da Arjantin’in Ushuaia şehrinde sona erecek.

12 yıl önce çıktığı Pekin-Paris Rallisi ile 140 gence burs sağlamıştı

Ahmet Şefik Öngün yakın arkadaşı Erdal Tokcan ile birlikte; 2010 yılında dünyanın en ünlü klasik otomobil yarışı Pekin-Paris Rallisi’ne Anadol marka otomobiliyle katılarak gençlerin gelecek ve eğitim hayallerini anlatıp seslerini duyurmasını sağlamıştı. 140 Toplum Gönüllüsü gencin eğitim bursu alarak ihtiyaçlarının giderilmesine katkı sağlayan Öngün; bu rallide aynı zamanda ikincilik ödülünün de sahibi olmuştu.

 

Gençlerin ihtiyaçları için ikinci kez yola çıkmaya hazırlanan ve Güney Amerika Rallisi ile gençlerin burs ve sosyal sorumluluk eğitimleri almasını amaçlayan Ahmet Şefik Öngün, son dakika yaşanan teknik bir sorun nedeniyle Alman İş İnsanı ve Toplum Gönüllüsü Gerd Buhler’e bayrağı devretti. Öngün; İstanbul’dan kampanyayı yürüterek gençlerin ihtiyaçlarına dikkat çekerken, Buhler 22 Ekim’de çıktığı bu zorlu yarışta 4.500 kilometreyi geride bırakarak Machu Pichu’ya doğru yola çıktı. Buhler, 12 yıl önceki Pekin-Paris Rallisi’nde de TOG’a bağış yaparak gençlere burs desteğinde bulunmuştu. Bu kez de direksiyon başında şehirleri aşarak Güney Amerika Rallisi’nde gençler için yarışmanın yanı sıra 10.000 dolar bağış yaparak kampanyaya destek oldu.

 

Gençlerin %59.3 ‘u burs desteğine ihtiyaç duyuyor

20 yıldır gençlere alan yaratarak, burs ve mentorluk programlarıyla onları güçlendiren ve sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmelerine katkı sağlayan Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın 2022 yılında yaptığı Üniversiteli Gençlerin İhtiyaçları Araştırmasına göre; gençlerin %59.3 ‘u “burs desteğine ihtiyacım var” diyor. Toplum Gönüllüsü Ahmet Şefik Öngün, bu ihtiyaçtan yola çıkarak topladığı bağışlarla gençlerin eğitimlerine bir adım daha yaklaşmalarına ve güçlenmelerine destek olmayı amaçlıyor. “Eğitime Yol Ver” sloganıyla hayat bulan kampanya ile Öngün, 200 üniversite öğrencisinin dört yıl boyunca burs desteğinden faydalanmasını ve gençleri sosyal sorumluluk eğitimleriyle güçlendirerek sosyal fayda yaratan projeler gerçekleştirmelerine katkıda bulunmayı hedefliyor.

>> Güney Amerika Rallisi Bağış Kampanyası

Sayfa Yükleniyor...