Formula 1 | Lewis Hamilton'dan Ferrari ve yeni sözleşme sorusuna yanıt

Lewis Hamilton, Ferrari'yle görüşmediğini ve Mercedes'le yeni sözleşme imzalama aşamasına geldiklerini söyledi.

Batuhan Özokan - NTV Spor 25.05.2023 - 21:54
Lewis Hamilton'dan Ferrari ve yeni sözleşme sorusuna yanıt

'de 2023 sezonu Monaco Grand Prix'siyle devam edeecek.

Yarın yapılacak antrenman turları öncesinde 'in 7 kez dünya şampiyonu pilotu Lewis Hamilton açıklamalarda bulundu.

İngiliz ve İtalyan basınında Ferrari'yle görüştüğü yönünde çıkan haberlerin gerçeğini yansıtmadığını belirten Hamilton, bu iddiaların spekülasyondan ibaret olduğunu söyledi.

"Anlaşma için neredeyse sona yaklaştık"

Hamilton açıklamasında, "Sözleşme görüşmelerinde her zaman doğal olarak böyle spekülasyonlar olacak ve benden konuyla ilgili bilgi alamazsanız en sonunda böyle oluyor. Ekibim ve Toto Wolff yeni sözleşme için çalışıyor. Anlaşma için neredeyse sona yaklaştık." dedi.

Takımın bu sezonki performansına ilişkin ise Hamilton, "Takımın performansıyla kontratım arasında bir ilişki yok. Son iki yılda bazı yanlış kararlar aldık." ifadelerini kullandı.

Ferrari'den yalanlama

Ferrari takım patronu Fred Vasseur de konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

ESPN'e konuşan Vasseur, "Sezonun bu aşamasında her hafta farklı bir şey ortaya atılacak. Lewis'e teklif yapmadık." açıklamasında bulundu.

İtalyan ekibinin mevcut pilotları Carlos Sainz ve Charles Leclerc'in 2024'ün sonuna kadar takımla sözleşmeleri bulunuyor.

Charles Leclerc ise "Lewis Hamilton'la takım arkadaşı olmak ister misin?" sorusuna şu yanıtı verdi, "Bu soruya evet dersem her gazetenin başlığının bu olacağına emeinim. Griddeki herkesin Lewis'i takım arkadaşı olarak görmek isteyeceğine eminim. Bulunduğum yerden ve Carlos'la takım arkadaşı olmaktan dolayı mutluyum."

Sayfa Yükleniyor...