Lewis Hamilton'dan Mercedes'e vede mesajı

Formula 1'de 2025 sezonu itibariyle Ferrari'de yarışacağı açıklanan Lewis Hamilton, Mercedes'e veda etti. Hamilton, "Başka bir çocukluk hayalimi gerçekleştirme fırsatı elde ettiğim için kendimi şanslı hissediyorum." dedi.

Haber Merkezi - NTV Spor 03.02.2024 - 16:53
Lewis Hamilton'dan Mercedes'e vede mesajı

Lewis Hamilton, sosyal medya hesabı üzerinden 'e veda mesajı yayınladı.

Hamilton, Ferrari'yle yarışmanın çocukluk hayali olduğunu söyledi ve bu fırsatı elde ettiği için kendini şanslı hissettiğini söyledi.

İngiliz pilot açıklamasında, "Çeşitli duygularla dolu çılgınca bir hafta oldu. Mercedes'le çocukken hayalini kurduğum şeyleri başardıktan sonra artık başka bir çocukluk hayalimi gerçekleştirme fırsatına sahip olduğum için kendimi inanılmaz derecede şanslı hissediyorum." dedi.

"EN ZOR KARAR OLDU"

Hamilton ayrıca, "Mercedes 13 yaşımdan beri hayatımın büyük bir parçası oldu ve bu karar şimdiye kadar vermek zorunda kaldığım en zor karar oldu. Birlikte başardığımız her şeyden inanılmaz derecede gurur duyuyorum." ifadelerini kullandı.

2025 sezonundan önce bu sezon elde edebileceği başarılara odaklandığını belirten Hamilton, "Ancak şu anda 2025'i düşünmüyorum. Odak noktam önümüzdeki sezon ve tekrar Mercedes ile piste çıkmak. Her zamankinden daha azimliyim, her zamankinden daha zindeyi ve Mercedes'in bir kez daha şampiyon olmasına yardımcı olmak istiyorum. Yapmam gereken işe yüzde 100 bağlıyım ve ekiple olan birlikteliğimi en üst düzeyde bitirmeye kararlıyım." açıklamasında bulundu.

RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI

Mercedes ve Ferrari'nin iki gün önce yaptığı açıklamayla Lewis Hamilton'ın İtalyan ekibi adına yarışacağı resmiyet kazandı.

Bu sezon da Mercedes'te mücadele edecek İngiliz pilot hakkında 'den yapılan açıklamada, "Lewis Hamilton 2025'te Ferrari'ye katılacak." bilgisi verildi.

Ferrari'nin sosyal medya hesabında yer alan açıklamada ise "Lewis Hamilton'ın 2025 yılında uzun süreli sözleşmeyle takımımıza katılacağını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz." ifadeleri kullanıldı.

'IN MERCEDES'TEKİ İSTATİSTİKLERİ

Mercedes'te 6 dünya şampiyonluğu yaşayan Lewis Hamilton, takıma 2013 yılında katıldı.

Formula 1'de Mercedes'le 222 yarışa çıkan Hamilton, 82 yarış galibiyeti ve 79 pole pozisyonu elde etti.

Türkiye Grand Prix'sinde elde ettiği 7. şampiyonlukla Hamilton, Michael Schumacher'in rekorunu egale etmişti.

Sayfa Yükleniyor...