Formula 1'in en çok kazanan sürücüsü Lewis Hamilton'ın net serveti ne kadar?

Formula 1'de kırdığı rekorlar ve şampiyonluklar Lewis Hamilton'ı yaşayan efsaneler arasına alırken elde ettiği gelirle de en çok kazananlar listesine yazdırdı. Peki Britanyalı sürücü McLaren ve Mercedes kariyerinde ne kadar kazanç sağladı?

NTV Spor 15.10.2021 - 21:06 | Son Güncelleme: 15.10.2021 - 21:12

Formula 1'de elde ettiği başarılarla yaşayan bir efsaneye dönüşen Lewis Hamilton, motor sporlarının en çok kazanan isimlerinden biri oldu.

Britanyalı sürücü şimdiye kadar 100 galibiyet ve 176 podyum ile 7 şampiyonluk elde etti. Mercedes pilotu, pist dışında da yaptıklarıyla birçok kişiye ilham kaynağı oldu. 

LEWIS HAMILTON'IN MAAŞI NE KADAR?
Pistteki başarısı, dev sponsorluk anlaşmalarını beraberinde getirirdi. Peki Lewis Hamilton'ın serveti ve 2021'deki maaşı nedir?

2007'de McLaren ile resmi bir Formula 1 sürücüsü olarak direksiyona geçen 36 yaşındaki Britanyalı McLaren ve Mercedes ile geçirdiği 14 sezonda 370 milyon Euro kazandığı tahmin ediliyor.

Lewis Hamilton bu sezon Mercedes ile sekizinci kariyer şampiyonluğunu kazanmaya çalışırken, tüm Formula 1 sürücüleri arasında en yüksek maaşa sahip.

Net maaşı 47 milyon Euro olan Hamilton'ın sezon için bonuslarıyla birlikte toplam gelirinin 56,4 milyon Euro'ya ulaşması bekleniyor.

Vergiler ve kazancına ilişkin çeşitli kesintiler eklendikten sonra, Lewis Hamilton'ın İngiltere'nin gelmiş geçmiş en zengin sporcusu olduğuna inanılıyor. Times'a göre ise serveti toplamda 308 milyon Euro.

Sayfa Yükleniyor...