Lewis Hamilton, Michael Schumacher'i geçebilir

Formula 1 sürücülerinden Lewis Hamilton, Michael Schumacher'in 'en çok yarış kazanan pilot' rekoruna ortak olmaya bir adım daha yaklaştı.

NTV Spor 14.09.2020 - 15:11 | Son Güncelleme: 14.09.2020 - 18:11

İtalya'nın Mugello şehrinde hafta sonu düzenlenen Toskana Grand Prix'ni Mercedes-AMG pilotu Lewis Hamilton kazandı. 

Britanyalı sürücü aldığı galibiyet ile Alman pilot Michael Schumacher'in 'en çok yarış kazanan pilot' rekoruna bir adım daha yaklaştı.

Formula 1 tarihinde kazandığı şampiyonluklarla efsaneleşen Michael Schumacher, kariyerinde 91 yarış kazanmıştı. Toskana Grand Prix zaferi ile 90. galibiyetini alan Lewis Hamilton, 27 Eylül'de Rusya'da düzenlenecek yarışı kazanması halinde Alman sürücü Schumacher ile "en çok yarış kazanan pilot" rekoruna ortak olacak. 

Rekoru egale edip geliştirebilmek için 8 yarışı bulunan Hamilton, "Gerçekmiş gibi durmuyor. Küçükken buralara geleceğimi hayal edemezdim. Böyle ayrıcalıklı bir takımda olmak harika bir şey. Çok sıkı çalışan takımıma minnettarım" dedi.

İngiliz pilot, ayrıca Michael Schumacher'in "en çok şampiyonluk yaşayan pilot" rekoruna da ortak olabilir. Mevut durumda Alman pilotun 7, Lewis Hamilton'ın ise 6 Formula Dünya Şampiyonluğu bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...