Meksika, Formula 1'e hazırlanıyor!

Meksika, Formula 1 için hazırlanıyor. En son 1992 yılında bir Grand Prix'ye ev sahipliği yapan Hermanos Rodriguez pistinde yenileme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

NTV Spor 23.01.2015 - 12:55

Meksika, 23 yıl aradan sonra yeniden Formula 1 takvimindeki yerini aldı. Durum böyle olunca, Meksika Grand Prix'sinin yapılacağı Hermanos Rodriguez pistinde hummalı bir yenileme çalışması başladı. Meksika'daki yetkililer Malezya, Bahreyn, Abu Dhabi ve Rusya'daki pistlerini tasarlayan şirket ile anlaştı.

Son olarak 1992 yılında bir yarışa ev sahipliği yapan Hermanos Rodriguez pistinde revir, köprü, kontrol kulesi ve pitin yapımına başlandı. Yetkililer Meksika Grand Prix'sinin koşulacağı 1 Aralık 2015'e kadar pistin hazır olacağını açıkladı.

Hermanos Rodriguez, yenileme çalışmaları bittiğinde, Formula 1 takvimindeki en hızlı pistlerden biri olacak. Pist tanıtımı için düzenlenen basın toplantısına, Force İndia pilotları Nico Hulkenberg ve Sergio Perez de katıldı. Pilotlar "Formula 1 yeniden Meksika'da" ifadesinin yer aldığı bir pankart açarken, Meksikalı pilot Perez ülkesinin ev sahipliği yapacağı yarışta yer alacağı için heyecanlı olduğunu söyledi.

Daha önce 1963 - 1979 yılları arasında Grand Prix'lere ev sahipliği yapan Meksika, en son 1992 yılında Formula 1 takviminde yer almıştı.

Sayfa Yükleniyor...