Mick Schumacher Formula 1'e bir adım uzakta

Motor sporları meraklıları, Michael Schumacher'in oğlu Mick'in gelecek sezon Formula 1'de yarışmasını bekliyor. 21 yaşındaki pilotun hedefine ulaşması için önündeki son engel Formula 2 şampiyonluğu.

NTV Spor 25.11.2020 - 17:45

Yarış otomobilinde yazan "Schumacher" ismi, motor sporları hayranlarının heyecanlanması için yeterli. Ancak bu araç efsane pilot Michael Schumacher'in oğlu Mick'e ait.

Babasının izinden giden 21 yaşındaki pilot, hafta sonunda önemli bir eşiği atlamaya hazırlanıyor.

Formula 1'den önceki son durak olan Formula 2'de şampiyonluğa çok yaklaşan Schumacher, Bahreyn'deki yarışa 22 puanlık avantajla çıkacak.

"Şu anda tahmin yapmak zor. Önümüzde hala 96 puan var ve 6 pilotun şampiyonluk şansı bulunuyor. Şu anda kartlar açık. Tek amacım gelişmeye devam etmek ve yeni şeyler öğrenmek."

Formula 2'de bu sezon 10 kez podyuma çıkan Alman pilot, Formula 1 hedefine çok yakın.

Ferrari Akadamesi'nde eğitim gören Mick Schumacher, Alfa Romeo ile çıkacağı test sürüşü hava şartları nedeniyle iptal olduğu için üzgün.

"O gün Alman seyircilerin önünde piste çıkmak harika olurdu. Ancak o hafta sonu biraz daha sabırlı olmayı öğrendim. Kendimi Formula 1 seviyesinde test etmek ilginç olurdu."

Performansıyla Formula 1 takımlarının gözlemindeki Schumacher'e ilk teklif Haas'tan geldi. Amerikan ekibi, gelecek sezon direksiyonu yıldız adayına vermeyi planlıyor.

Sayfa Yükleniyor...