Mustafa Çakal Avrupa ralli şampiyonu

TOSFED (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) bünyesinde bulunan GP Garage My Team ekibi sporcuları, Ankutsan Kurucu Ortağı ve iş insanı Mustafa Çakal ve Co-Pilot’u Özgür Akdağ Almanya’da düzenlenen 2021 FIA Avrupa Ralli Kupası Finali’nde Avrupa Şampiyonu oldu.

NTV Spor 12.11.2021 - 09:17
Mustafa Çakal Avrupa ralli şampiyonu

Otomobil sporlarının en prestijli yarışmalarından olan FIA Avrupa Kupası’nda; Avrupa’nın yedi bölgesinde yapılan yarışmalar tamamlanmıştı. Bölge yarışmalarında en yüksek performansı gösteren 5 yarışmacı Almanya’da düzenlenen Avrupa ralli kupası finalinde yarıştı.

Yarışların Balkan Kupası ayağında, Türkiye’nin oluklu mukavva kutu sektöründeki lider markası ANKUTSAN sponsorluğunda yarışan Ankutsan kurucu ortağı ve iş insanı ve Co-Pilot’u Özgür Akdağ, FIA BALKAN Kupası 2’ncisi olarak sezonu tamamlamış ve Almanya’daki Avrupa finalinde yarışmaya hak kazanmıştı.

GP Garage My Team ekibi sporcuları Mustafa Çakal-Özgür Akdağ, yarıştıkları Hyundai i20 R5 otomobili ile 4-6 Kasım tarihlerinde Almanya’da yapılan Avrupa Ralli kupası finallerinde birincilik ipini göğüsleyerek ülkemizi gururlandırdı. 2015’te Murat Bostancı-Onur Vatansever ve 2017’de Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekiplerinin kazandığı kupa, 4 yıl aradan sonra üçüncü kez ülkemize geldi. Böylelikle 2021 FIA Avrupa Ralli Kupası‘nın hem genel klasman, hem gençler hem de iki çeker olmak üzere her 3 kategorisi de Türk ekiplerin zaferi ile damgalandı.

Sayfa Yükleniyor...