Mustafa Çakal Avrupa ralli şampiyonu

TOSFED (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) bünyesinde bulunan GP Garage My Team ekibi sporcuları, Ankutsan Kurucu Ortağı ve iş insanı Mustafa Çakal ve Co-Pilot’u Özgür Akdağ Almanya’da düzenlenen 2021 FIA Avrupa Ralli Kupası Finali’nde Avrupa Şampiyonu oldu.

NTV Spor 12.11.2021 - 09:17

Otomobil sporlarının en prestijli yarışmalarından olan FIA Avrupa Ralli Kupası’nda; Avrupa’nın yedi bölgesinde yapılan yarışmalar tamamlanmıştı. Bölge yarışmalarında en yüksek performansı gösteren 5 yarışmacı Almanya’da düzenlenen Avrupa ralli kupası finalinde yarıştı.

Yarışların Balkan Kupası ayağında, Türkiye’nin oluklu mukavva kutu sektöründeki lider markası ANKUTSAN sponsorluğunda yarışan Ankutsan kurucu ortağı ve iş insanı Mustafa Çakal ve Co-Pilot’u Özgür Akdağ, FIA BALKAN Kupası 2’ncisi olarak sezonu tamamlamış ve Almanya’daki Avrupa finalinde yarışmaya hak kazanmıştı.

GP Garage My Team ekibi sporcuları Mustafa Çakal-Özgür Akdağ, yarıştıkları Hyundai i20 R5 otomobili ile 4-6 Kasım tarihlerinde Almanya’da yapılan Avrupa Ralli kupası finallerinde birincilik ipini göğüsleyerek ülkemizi gururlandırdı. 2015’te Murat Bostancı-Onur Vatansever ve 2017’de Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekiplerinin kazandığı kupa, 4 yıl aradan sonra üçüncü kez ülkemize geldi. Böylelikle 2021 FIA Avrupa Ralli Kupası‘nın hem genel klasman, hem gençler hem de iki çeker olmak üzere her 3 kategorisi de Türk ekiplerin zaferi ile damgalandı.

Sayfa Yükleniyor...