"Schumi savaşmaya devam ediyor"

Uluslararası Otomobil Federasyonu Başkanı Jean Todt, 2 yıldır tedavisi süren Michael Schumacher'i sık sık ziyaret ettiğini söyledi. Todt, Formula-1’in efsane pilotunun yaşam savaşını sürdürdüğünü ifade etti.

NTV Spor

01.11.2015 - 14:00

Uluslararası Otomobil Federasyonu Başkanı Jean Todt, Michael Schumacher'in yaşam mücadelesinden vazgeçmediğini söyledi.

2013 yılının Aralık ayında kayak yaparken düşüp başını kayaya çarpan efsane Formula-1 pilotu Schumacher 6 ay komada kaldıktan sonra rehabilitasyon kliniğine nakledilmişti. 1 yılı aşkın süredir de evinde tedavi görüyor.

Schumacher'in Ferrari ile 2000 ve 2004 yılları arasında üst üste 5 kez dünya şampiyonluğuna ulaştığı dönemde takım patronu olan Todt, Alman pilotu sık sık ziyaret ettiğini söyledi. "Michael benim çok yakın arkadaşımdır. O ve ailesi mücadelen vazgeçmiyor" diyen Todt, Lewis Hamilton'ın şampiyonluğuyla Schumacher'in ne kadar zorlu zaferlere imza attığını bir kez daha hatırladığını ifade etti.

Todt, "Hamilton geçen hafta kariyerinin üçüncü dünya şampiyonluğuna ulaştığında bir an Michael'ın başarılarını hatırladım. Bazen bunlar aklınızdan çıkabiliyor ama Michael çok özel bir insan ve savaşmaya devam edecek. Biz de desteğimizi sürdürmeliyiz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...