Buse Naz Çakıroğlu finalde!

Tokyo 2020'de daha önce madalyayı garantileyen milli boksör Buse Naz Çakıroğlu 51 kilo yarı finalinde Tayvanlı rakibi Huang Hsiao-wen'i mağlup ederek finale yükseldi! Kadınlar boksta Türkiye ilk kez finale çıktı!

NTV Spor 04.08.2021 - 08:12
Son Güncelleme: 04.08.2021 - 08:45
Buse Naz Çakıroğlu finalde!

Milli boksör Buse Naz Çakıroğlu, Tokyo 2020'de tarih yazdı.

51 kiloda madalyayı garantileyen Çakıroğlu yarı final maçında Tayvanlı Huang Hsiao-Wen ile karşılaştı. Rakibini mağlup eden milli sporcu adını finale yazdırdı.

Buse Naz Çakıroğlu, olimpiyatlarda kadınlar boksta finale yükselen ilk Türk sporcu oldu.

Altın madalya maçına çıkacak olan Buse Naz Çakıroğlu, yarı finaldeki tarihi galibiyetin ardından TRT Spor'a verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

"Çok inandık, buradan altın madalya alarak gitmek istiyoruz. Son bir adım. Dün akşam hocayla yürüyüş yaparken konuştuk. İsteyeceğiz, çok isteyeceğiz. 12 yıldır verdiğim bir mücadele var. Finalde elimden geleni yapacağım. Rakibim en son 54 kiloda dünya şampiyonu oldu. Benim için çok önemli bir galibiyet. Her rakibe karşı farklı oynamaya çalışıyorum. Bazen oyun tutturmak zor oluyor, neticede rakip de plan kuruyor. Bugün tuttu. Herkese teşekkür ediyorum. Umarım olacak, güzel sonuçlanacak."

Buse Naz Çakıroğlu'nun final maçı ne zaman?

Buse Naz Çakıroğlu'nun finaldeki rakibi Bulgar sporcu Stoyka Zhelyazkova Krasteva oldu.

Buse Naz'ın Krasteva ile final müsabakası 7 Ağustos Cumartesi günü TSİ 08.15'te oynanacak.

Sayfa Yükleniyor...