"Dünyaya adımızı duyurmaya devam edeceğiz"

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda voleybolda Arjantin'i 3-0 yenerek B Grubu'nda bir maç kala çeyrek finale çıkmayı garantileyen A Milli Takım'ın tecrübeli oyuncusu Naz Aydemir Akyol, Türk halkını mutlu etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

NTV Spor 31.07.2021 - 12:02
Son Güncelleme: 31.07.2021 - 12:04
"Dünyaya adımızı duyurmaya devam edeceğiz"

2020 Tokyo Oyunları'nda voleybolda Arjantin'i 3-0 yenerek B Grubu'nda bir maç kala çeyrek finale çıkmayı garantileyen A Milli Takım'da , ve açıklamalarda bulundu.

Türkiye'deki yangın felaketini üzüntüyle takip ettiklerini anlatan Ebrar Karakurt, "Biz burada Türk halkının ümidi olmaya çalışıyoruz. Umarım bunu da başarabiliyoruzdur. Türkiye'nin zor günler geçirdiğinin farkındayız. Onları bir nebze de olsa mutlu etmeye çalışıyoruz. Bizi desteklemeye devam etsinler, biz onların umudu olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Çeyrek finale çıkmanın önemine dikkati çeken Ebrar Karakurt, "Bugün kazanmamız gerektiğini biliyorduk. Kaybetmemiz durumunda çeyrek finale çıkmamız zorlaşacaktı. Olimpiyatlarda ilk kez çeyrek finaldeyiz ve çok mutluyuz. Umarım daha güzel şeyler de başaracağız. Hepimiz heyecanlıyız." yorumunda bulundu.

Meliha İsmailoğlu: Biz zaten zor grubun içinde olduğumuzun farkındaydık

Meliha İsmailoğlu, Londra 2012'den sonra voleybolda bir kez daha olimpiyatlarda olduklarını hatırlatarak, "Londra 2012'de mücadele eden takımımızı izlemiştim. O oyunlarda bir set daha alsaydık gruptan çıkıyorduk. Bu sene onu telafi ettik gibi, umarım madalya için de oynayabiliriz. Takımım adına mutluyum" dedi.

Arjantin maçını değerlendiren Meliha, "Arjantin şimdiye kadar bütün takımlara karşı büyük bir mücadele gösterdi, onun da bilincindeydik. 3-0 kaybettikleri maçlarda bile 22, 23 sayı almasını bildiler. Bugün bize karşı da iyi savunma yaptılar. Biz biraz serviste zorlandık. Çok iyi servis atmaya çalıştık. Biraz hata oldu ama blok ve defansı iyi yaptık ve sonucunda 3-0 net bir skorla yenerek gruptan çıkmayı garantiledik." diye konuştu.

Zorlu bir gruptan çıktıklarının hatırlatılması üzerine Meliha, "Biz zaten zor grubun içinde olduğumuzun farkındaydık. Bu zor grubun içinde olmamıza rağmen her takıma karşı büyük bir mücadele vermeye çalışacağımızı söylemiştik. Aynen öyle oldu. İlk maçımızda bile onu gösterdik. Son olimpiyat şampiyonu Çin'e karşı ilk maça çıkmak tabii ki kolay değildi. Yine de bunun bilinciyle rahat oynadık. İtalya'ya karşı da iyi savaştık, ABD'ye karşı daha iyi savaştık. Bugünkü galibiyet de her şeyin üstüne güzel geldi ve gruptan çıkmayı garantiledik. Şimdi Rusya'ya karşı daha rahat oynayacağımızı düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Naz Aydemir Akyol: Dünyaya adımızı duyurmaya devam edeceğiz

Naz Aydemir Akyol, "Ülkemizin bu kadar zor günler geçirdiği bu dönemde bu galibiyetle ve çeyrek finalle Türk halkına bir nebze mutluluk yaşatabildiysek ne mutlu bize." dedi.

Çok önemli bir maç oynayacaklarının bilinciyle sahaya çıktıklarını vurgulayan Naz, "Biraz bunun gerginliği de vardı. Belki en iyi performansımızı sergilemedik ama rakip takımdan üstün oynayıp kazanmayı da bildik. Bu da önemli bir şey. Şimdi Rusya maçı var. Her geçen gün yükselen bir grafikleri var ama öncelikle 'Filenin Sultanları' olarak Türk voleybol tarihinde bir ilki yine başarmış olmanın ve olimpiyatlarda bir çeyrek final oynamanın mutluluğunu ve gururunu yaşamak istiyoruz. Ondan sonrasında da bakacağız. Kim rakip olursa kazanmaktan başka şansımız yok." diye konuştu.

Türk voleybolunun uluslararası alanda çok başarılı olduğunun hatırlatılması üzerine Naz, şunları söyledi:

"Çok planlı ve programlı çalışan federasyonumuz var. Bizler yarın öbür gün emekli olduğumuzda aşağıdan yerimize gelecek çok sağlam oyuncularımız var. Federasyonun yanında teknik ekibimiz, oyuncular bir aile gibi kenetleniyor. İyide de kötüde de hep beraber kenetleniyor olabilmemiz ve mücadeleden hiç kopmuyor olmamız bunun en büyük nedeni. Türk voleybolcular olarak her geçen gün daha da büyüyen şekilde dünyaya adımızı duyurmaya devam edeceğiz."

Aşama aşama düşünerek hareket etmek istediklerini belirten Naz, "Buraya gelmeden de gün gün düşündük. Her günün bir final olduğunu düşündük. Grubumuz gerçekten çok zordu. Son olimpiyat şampiyonu Çin belki de gruptan çıkamama durumu ile karşı karşıya. Herkes herkesi yendi, değişik skorlar oldu. Hala kimin çıkacağı kimin çıkamayacağı durumu belirsiz. Her maç bir final, biz bugün bir final kazandık. Umuyorum ki üç maç daha final olacak. Biz buraya kazanmak için geldik, kaybedersek de en iyi mücadelemizi vereceğiz." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...