"Ülkemize neler yapabileceğimizi göstereceğiz"

A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncusu Hande Baladın, "Gruplarda son olimpiyat şampiyonu ve dünya şampiyonları var ama biz son topa kadar mücadele edeceğiz" dedi.

NTV Spor 20.07.2021 - 11:45
"Ülkemize neler yapabileceğimizi göstereceğiz"

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesi A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncusu Hande Baladın, Demirören Haber Ajansı'na açıklamalarda bulundu. Baladın, "Olimpiyatlarda her şey daha farklı olacak. Bütün takımlar en iyi performansını göstermeye çalışacak. Biz de bunlara dikkat ederek ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz" diye konuştu.

"HAYALİMİZ MADALYA"
Olimpiyatlara gitmek için sabırsız olduklarını dile getiren , "Uzun zamandır beklediğimiz bir turnuvaydı. Çok iyi hazırlandık diyebiliriz. Hayalimiz tabii ki madalya kazanmak. Ama ilk önce maç maç gitmek ve gruptan çıkmak istiyoruz. Sonra ülkemizi en iyi bir şekilde temsil etmek istiyoruz" dedi.

"ÜLKEMİZE NELER YAPABİLECEĞİMİZİ GÖSTERECEĞİZ"
"Beklentilerin artması hepimizi çok mutlu ediyor diyen Baladın, sözlerine şöyle devam etti:

"Neler yapabileceğimizi ve neler yapabildiğimizi göstermiş oluyoruz ülkemize. Olimpiyatlar çok zor bir turnuva. Grubumuz zor. Son şampiyonu ve dünya şampiyonları var ama biz son topa kadar mücadele edeceğiz. Takım olarak ve birlikte tadını çıkararak oynarsak yenemeyeceğimiz takım yok."

"MİLLETLER LİGİ BİZİM İÇİN İYİ BİR TEST OLDU"
Herkesin son topa kadar mücadele edeceğini vurgulayan milli voleybolcu, "Olimpiyatların havası her zaman farklı olur. Milletler Ligi bizim için iyi bir test oldu. Orada uzun zamandır oynamadığımız için tekrar uyum sağladık. Yaptığımız hataları gördük. Teknik taktik açısından baktığımızda normalden daha fazla direkt hata sayımız yüksekti. Olimpiyatlarda her şey daha farklı olacak. Bütün takımlar en iyi performansını göstermeye çalışacak. Biz de bunlara dikkat ederek ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

: Ülkeye madalya ile döneceğiz

A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncusu Ebrar Karakurt, "Rakiplerimizin ne kadar güçlü oldukları ve ne kadar iyi oyunculara sahip oldukları bizi hiçbir zaman ilgilendirmiyor" dedi.

A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncusu Ebrar Karakurt, 2020 Tokyo Olimpiyatı öncesi Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Karakurt, "Ay-Yıldızın hakkını vermeye çalışacağız" diye konuştu.

"BEKLENTİLERİN ARTMIŞ OLMASINA ALIŞKINIZ"
Üzerlerinde herhangi bir baskı hissetmediklerini belirten Ebrar Karakurt, "Dünya çapındaki en üst düzey turnuvaya gideceğimiz ve orada ülkemizi temsil edeceğimiz için çok heyecanlıyız. Beklentilerin artmış olmasına alışkınız. Halkımıza bu beklentiyi biz yarattık. Beklentilerin olması iyidir. Ne olup ne biteceğini göreceğiz. Umarım kürsüye çıkmış olarak ülkemize döneriz" dedi.

"AY-YILDIZIN HAKKINI VERMEYE ÇALIŞACAĞIZ"
Turnuvada güçlü takımların olduğundan bahseden Karakurt, "Biz sahada en iyi mücadelemizi vereceğiz. Ne kadar güçlü oldukları ve ne kadar iyi oyunculara sahip oldukları bizi hiçbir zaman ilgilendirmiyor. Ay-Yıldızın hakkını vermeye çalışacağız" ifadelerini kullandı.

"ELİNDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞAN BİR TAKIM VAR"
Öte yandan hazırlık süreci hakkında konuşan genç voleybolcu, "Tecrübeli oyuncularımız bize çok yardımcı oldular, biz de onlara karşı elimizden geleni yaptık. Sahada kesinlikle elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bir grup var. Güzel bir süreçti bizim için. Umarım aynı şekilde Tokyo'ya da yansıtmayı başarabiliriz" diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...