"Aşağılıyor... Aşağılıyor... Aşağılıyor..."

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Quaresma'nın Bursaspor maçında rakibe yaptığı sert hareketlere tepki gösterdi.

NTV Spor 15.05.2017 - 23:48

İşte Rıdvan Dilmen'in açıklamaları,

"Bu olmaz. hepiniz aynı mesleği yapıyorsunuz. Bırak, Beşiktaş'ı, Quaresma'yı kolladı meselesi değil. Başakşehir maçında yaptığı da bu da... Bu ülkede top oynuyorsun. Bu büyük saygısızlık.

Kendi kulübüne de... Ne kulübü ya... Adamın ayağı kırılsa ne yapacaksın... Futbol hayatı bitecek. Tabii ki; kulübüne yanlış yapıyor. Şenol Hoca'yla bazen takışıyor. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray gibi takımları bu tür oyuncular eksik bırakıyor, 3 hafta oynamıyor. Adam, neyse... O yüzden pozisyonları istemedim, yorum da yapmadım...

Aşağılıyor, aşağılıyor, aşağılıyor... Yaptın mı Avrupa Şampiyonası'nda. Hadi yapsana Avrupa Şampiyonası'nda. Gittin final oynadın. Şampiyon oldun, yaptın mı bir tane. Yap bakım.

Buldun Türkiye'deki helva gibi hakemleri, helva gibi medyayı. Bu olmaz...

Mesela hakemler aferin falan diyoruz ya, gir kardeşim içeri, oynatma ya. İki kez yap bakalım bir daha yapacaklar mı? Korner atamazsın, şişe atacak, öldün beyin kanamasından ne yapacan. Telefon, bıçak atıyor. Aferin diyorlar. Gir bakalım içeri...

Quaresma'nın yerine o pozisyonları alırım, bu tarzdaki oyuncuları, bakarım evde ne düşünürüm acaba.

Bunlar kabul edilemez. Bizim de ligdeki yerli oyuncularımız Avrupa maçlarında kedi gibi oluyorlar. Kedi... Hiç el hareketi falan yok millete. Bu da bizim futbolumuzun düzenine ve bizim insanımıza hakaret ediyorlar, aşağılıyorlar. Yukarıdan bakıyorlar. Mis gibi ülkede yaşıyorsunuz."

Sayfa Yükleniyor...