"BU BİR KAPRİS TAKIMI"

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, İzlanda-Türkiye maçını değerlendirirken, çarpıcı yorumlar ve eleştirilerde bulundu. İzlanda karşısına çıkan kadronun Milli Takım kadrosu olmadığını söyleyen Demirkol, "Bu bir kapris takımı. O zaman bu maçı kazanacaksın" dedi. Terim-Arda polemiğine de değinen Demirkol, "Messi, Arjantin için neyse Arda Türkiye için 10 katıdır" ifadelerini kullandı. 

NTV Spor 10.10.2016 - 13:17


İzlanda-Türkiye maçını yorumlayan Mehmet Demirkol, "Akşam programları da seyrettim, yazıları da okudum. Herkes hoca istifa etsin noktasına geldi. Biz bazen ara fazları geçip finale gidiyoruz. Bugüne kadar eleştiren çok oldu da, bu buraya gidiyordu.

Bu tip savaşlar açıyorsanız ki; hoca savaş açtı, hiç lamı cimi yok. Bu tip savaşlar açıyorsanız, kazanmalısınız. Kazanmadığınız zaman riski çok büyük oluyor. Hocaya soru sorulamıyor filan... Bunun detaylarına girmek lazım. Türkiye futbolcu havuzundan, bu oyuncu havuzundan Bu kadroyu Fatih Terim dışında çıkaracak kişi var mı?

Takıma alınmayanlar var. Yalçın Ayhan var mesela. Hiç fotoğrafa girmiyor. Son 3 sezonda Türkiye'nin en iyi stoperlerinden biri. Ama hiç fotoğrafın içerisine giremiyor. Bütün bunları göz önüne aldığında bu kadroyu Fatih Terim dışında çıkaracak başka birisi var mı yok mu?" dedi. 

"BU KADRO MİLLİ TAKIM KADROSU DEĞİL"
"Bu kadroyu dünyadaki teknik direktörler arasında çıkaracak tek kişinin Fatih Terim olduğunu vurgulayan Demirkol şöyle devam etti, "Dolayısıyla sorumluluğun tamamı Fatih Terim'dedir. Sorumluluğun yüzde yüzü ve daha fazlası Fatih Terim'dedir. Euro 2016'da Arda'yı suçluyorduk. Bugün hiçbir oyuncuyu suçlayamamam. Bu kadro Milli Takım kadrosu değil. Bu kadro Fatih Terim'in kadrosu. Açtığı savaş sonucu dedi ki, 'Benim takımım budur.' Biz de dedik ki; Fatih Terim, Türk Milli Takımının çıktığı maçların neredeyse 3'te 1'inde takımın başında yer aldı. Böyle bir komutan varsa biz de tamam deriz.

"Ama niye yok?" diye sorduk. Kimse "Arda neden yok" diye soru sormadı. Hesap sormadı. O da "Ben bu takımı çıkarıyorum, onların Türk halkından özür dilemesi lazım." Kabul. O zaman bu takım kazanacak. Bu takımın berabere kalma şansı bile yok. Çünkü, 'Benim takımım budur' dedin. Başka kimse bu takımla çıkmazdı. Bu çok ciddi bir savaştır. Kazanacaksan bu tür savaşlara gireeceksin. Fatih Hoca genellikle bu tarz savaşları kazanır. Ancak Terim, kariyerinin maalesef en formssuz dönemini yaşıyor. ""FUTBOL DIŞINA HOCA ÇIKIYOR"
Fatih Terim'in futbol dışına çıkıldığı yönündeki eleştirilere katılmayan Mehmet Demirkol, "Perşembe günü maç sonrası (Türkiye-Ukrayna maçı) Evren Göz, hocaya, "İlk yarıda yanlış giden neydi, ikinci yarıda bu değişiklikler neden yapıldı?" diye sordu. Aklımdan geçen soruyu sordu. Bundan güzel futbol sorusu sorulmaz. Hoca buna cevap vermedi. "Oyuncularım maç öncesi olaylardan çok etkilenmiş" dedi. Futbolla ilgili hiçbir şeyin cevabını vermedi. Futbolla ilgili hiçbir şey söylemedi. Sürekli futbol dışına çıktı. Futbol dışı ne varsa onlardan bahsediyor. Magazinden bahsediyor. Torunundan bahsediyor. Ne gereği var? Şimdi ben hiç kimsenin özel hayatına girmem, başka birisi Fatih Hoca'nın torunundan bahsetse 'Hop ne oluyor?" diye sorarım. Bu başka bir iş. Ama hoca kendisi sokuyor. Bunlar olmaz. Biz futbolla ilgili sorular sormaya çalışıyoruz. Hoca futbol dışında her şeyden bahsediyor. 

Mantığa bak. Burak Yılmaz yok diye Cenk'in morali bozuluyormuş. Burak olsa Cenk oynayamayacak, neden morali bozuluyor. Sıcaktan soğuğa gittiği zaman insana, sporcuya bir şey olmaz. Soğuktan sıcağa gittiğinde olur. " eleştiri ve tespitlerini yaptı. 

"ARDA POLEMİĞİNİ FATİH TERİM YAPIYOR"
Arda polemiğini Fatih Terim'in yaptığını kaydeden NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, "Arda polemiğini ben mi, sen mi (Fuat Akdağ'a hitaben) yapıyorsun. Fatih Hoca kendisi yapıyor. bu ülkedeki Arda polemiği varsa ki bunu yapan hocadır. Bu hocanın çok ciddi formsuzluğundan meydana geliyor. Belki bugüne kadar bu hiç konuşulmamıştır. Belki bu Türk spor medyasında şimdiye kadar hiç konuşulmamıştır. Fatih Hoca'nın akıl hocasını değiştirmesi lazım. Fatih Hoca'nın mentörü Fatih Hoca'yı yanlış yönlendiriyor. Çok net söylüyorum, çok net. Her şeyiyle yanlış yönlendiriliyor. Basın toplantıları yanlış geçiyor. Takımla ilişkiler yanlış dönüyor. Kamplar yanlış oluyor. Hepsi yanlış oluyor ve bunun sebebi Fatih Hoca'yı yanlış yönlendiren kişidir. Fatih Hoca'nın akıl hocasını değiştirmesi lazım. Fatih Hoca, Arda ile kendisi konuşamaz mı? Neden Fatih Hoca yerine başkaları Arda'ya "Türk halkından özür dile Fatih Hoca seni çağıracak" neden deniliyor..." tepkisini gösterdi. 

"MESSİ ARJANTİN İÇİN NEYSE ARDA TÜRKİYE İÇİN 10 KATIDIR"
Arda'nın Milli Takıma alınmamasının dünyanın konuştuğu hatırlatması üzerine Mehmet Demirkol; "Fransa'da Benzema tartışmaları hocanın önüne konulsun. Deschamp'ın ırkçılığınan bile bahsettiler ki; Fatih Hoca, Türk futbolu için neyde, Didier Deschamp, Fransa için 10 katıdır. Şampiyonlar Ligi'ni kazanmış., Dünya ve Avrupa şampiyonluğunu kazanmış. Adamı bitirdiler. Messi, Arjantin için neyse Arda, Türkiye için 10 katıdır. Çünkü onlarda Aguero da var. Sende yok ki. Arda, bir tane. Arda konusunu tabii ki tartışacağım. Başka bir şey tartışılmaz. Bu ileşitim beceriksizliğidir. Tabii ki konuşacağım. Konuşması gerekiyor." diye konuştu.  


"BU BİR KAPRİS TAKIMI"
İzlanda maçına Türkiye'deki hiçbir teknik adamın bu kadroyla çıkmayacağını savunan Demirkol, "Türkiye'deki antrenörler arasında "Bize bir milli takım kadrosu yapın" diye bir anket yap. Kimse böyle bir kadro yapmaz. 11'in 7'sini de bilen çıkmaz. O yüzden böyle bir şey çıkarıyorsan kazanacaksın. En iyi takımı çıkarır kazanamayabilirsin. Hoca kötüydü, oyuncu kötüydü. Hava çok soğuktu bunlar denilebilir ama bu kadroyla çıkarsan hiçbir şey diyemezsin. Ama bu kadroyla kazanmak mecburiyetindesin. Bu senin kaprisinle çıkmış bir takım. Bu kapris takımı." ifadelerini kullandı.

Mehmet Demirkol eleştirilerine devam ederken, Neyseki forma falan da Türk milli takımına benzemiyor da maç seyrederken rahatlıyorum biraz. Bizim takım değil nasıl olsa diyorum da, çünkü bir süre sonra Ankara derbisi seyrediyorum gibi geliyor. Türkiye-Ukrayna maçında formalardan dolayı Ankaragücü ile Gençlerbirliği'nin maç yaptığı izlenimi edindim. Ama bu tamamen bir kapris takımı. Kapris takımı yapıyorsan kazanacaksın. Kazanamazsan sadece geriye kaprisin kalıyor." diye konuştu. 

Sayfa Yükleniyor...