"Galatasaray gördüğüm en coşkulu takım"

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray-Kayserispor maçını değerlendirirken, sarı kırmızılı ekip için "Bu haftanın son maçı ve gördüğüm en coşkulu takım" dedi.

NTV Spor 14.08.2017 - 23:09

Rdıvan Dilmen, Galatasaray-Kayserispor maçını değerlendirirken, "Çok erken, Galatasaray henüz merakımı gidermedi. Şunu bir kez cebe koyalım. İlk haftadaki son maç. Gördüğüm en coşkulu takım. Sezonun son maçı. Kazanırsa, şampiyonluk turu atacak veya UEFA Avurpa Kupası kazanacak gibi. Korkunç bir konsantrasyon, coşku... Maç önü soyunma odasını GS TV çektiyse yayınlasın. İnanılmaz bir konsantrasyon var." dedi... 

Yüksek coşkunun avantaj olduğunu kaydeden Dilmen, "Ama bazen heyecanlandırır hataya da götürür ki; yaptı da. Coşkunun karşılığını 3-1'le aldı. Atılan gollere baktığınızda içeride takım nasıl oynaması gerekiyorsa, Rodrigues bire-bir yakaladı sol beki sallandı sıfıra geçti ve sert gönderdi. Dörtlünün solunda olması gereken yerde de Tolga, pek cezasahasına giren bir oyuncu olmamasına rağmen girdi ve gol yaptı. Onun dışında Belhanda'nın ikinci forvet gibi girme istekleri var." ifadelerini kullandı.  

Muslera konusunda artı parantez açan Rıdvan Dilmen, "Geçen yıldan kalma en kötü özellik olan duran topta Muslera faciası var. Aynen Göztepe-Fenerbahçe maçında kaleci Beto çıkmadı. Bir kaleci altı pasın içine çıkmıyorsa, bunun Muslera olmana gerek yok. Muslera Türkiye'nin en önemli kalecisi. Genelde eleştirilmez; ama ben eleştiriyorum. 16 tane, bu 17. hatta Hertha Berlin hazırlık maçında çıkmadı ama bunu akşam izleyenler dikkatli izlesinler. Bırakın penaltı noktasını, altı pasın üzerine, altı pasın içine düştü. Kaleci altı pasa taa kornerden gelen topa çıkacak. Bu, Muslera'nın kaleciliğini eleştirdiğim anlama gelmez ama bunu net bir şekilde eleştiririm." diye konuştu.

Dilmen son olarak, "Onun dışında çok coşkulu, istekli... Galatasaray taraftarının sevdiği tarzda bir coşku vardı." dedi.

Sayfa Yükleniyor...