"Maçtan önce bilinçaltına yerleşmiş"

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş-Medipol Başakşehir maçını değerlendirirken; hakem Cüneyt Çakır'a ayrı parantez açtı. Çakır'a çok yük bindiğini söyleyen Dilmen, "Ancak Quaresma'nın pozisyonu sarı kartlıktı ve gösterse Fenerbahçe maçında cezalı duruma düşecekti" dedi.

NTV Spor 26.11.2016 - 21:39 | Son Güncelleme: 26.11.2016 - 21:54

Cüneyt Çakır'ın dünyanın en iyi hakemlerinden bir tanesi olduğunu söyleyen Rıdvan Dilmen, "Bana göre günanıyla sevabıyla Kadıköy'deki çok zor maçı çok iyi geçirdi. Hafta içinde de Şampiyonlar Ligi'ne gitti. Cüneyt Hoca'ya çok yük bindi. Bir hakeme bu kadar yük bindirilmez. MHK başkanlığı çok kolay. Sıkıştı mı veririm. Cüneyt Hoca'da şunu gördüm. Burada manüpüle edilmesin, O Beşiktaş'ın teknik direktörü kadar veya şampiyonluğa oynayan hangi teknik direktör olursa olsun, kart çizelgesini biliyor. " dedi. 

Quaresma'ya kart göstermemesinin tamamen maçtan önce bilinçaltı yerleşmesi olduğunu vurgulayan Dilmen şöyle devam etti, "Oğuzhan'ın lehine verdiği faul, onu bir tek Oğuzhan, Mahmut bir de Cüneyt Çakır anlayabilir. Tebrik ederim onu. Çok tartışılacak pozisyon.

Başka bir yerde bir şey arıyordum ben. Bunu ekranda yakalayamadım. Ben faul gördüm. Bunu görmek kolay değil. Maçın ilk yarısında Atınç'a göstermediği kart yanlış. Bir de oyuna giren oyuncu Attamah'ın da sarı kart görmesi lazımdı. "QUARESMA'NIN FENERBAHÇE MAÇINDA CEZALANDIRILMASI LAZIMDI"
Oyunun sonunda da Quaresma'nın tartışmasız sarı kart görmesi lazımdı. Fenerbahçe maçında cezalandırılması lazımdı. Bunu yorumlarken adaletli ve doğru konuşmamız lazım. Bu Fenerbahçe için de geçerli. Ama kafasında o var. Tebrik ederim, çok tartışılacak, çoğu yorumcu da bu pozisyona faul değil diyecek. Ancak benim futbol görüşüme göre bu pozisyon faul. Yakalamış kolundan dengesi bozuluyor. İlk tekrardan gördüm. Düşerken Oğuzhan elini kaldırıyor, 'Bir şey oluyor' diyor.

Skoru etkileyen bir artı yaptı. Yapması sgerekeni yaptı. Fenerbahçe maçında benim için iyi oyuncu oynasın. Ama Cüneyt Çakır'ı benden fazla ilgilendirmiş. Karışmayacak. Yoksa çok bariz bir şey mi yaptı. O maçtan önce zaten kartı göstermedi. Şanssızlığı 90+'larda oldu. Faul verdi geçti. Zaten bunu idare edeyim dedi. "

Sayfa Yükleniyor...