"Siyah giymek yok, elini taşın altına koymak var"

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray-Gaziantepspor maçının ilk yarısının ardından yaptığı açıklamada Beşiktaş'taki saldırıyla ilgili olarak, "Artık ateş düştüğü yeri yakmasın. Siyah elbise giymeyeceğim. Elimizi taşın altına koymalıyız" dedi.

NTV Spor

11.12.2016 - 20:22

İşte Rıdvan Dilmen'in açıklamaları:

Görevi, vefat eden şehitlerimiz yapıyor. Şehit olanlar, Beşiktaş ve Bursasporlu taraftarları korumak için giden insanlarla, sivil vatandaşlarımızı korumak için gittiler. Bugün de peygamber efendimizin doğum günü. Merhamet peygamberi. Şehitleri defnettik. Yaralılara acil şifalar dileyelim.

Sen de ben de siyah giydim. Türkiye'deki ne kadar görevli yorumcu ve spiker siyah giyiyor. Siyah falan da giymeyeceğimi. O zaman kendimi mağlup hissediyorum.


Be sefer Ateş düştüğü yeri yakmasın. Bugün şehit olan çocukların cenaze törenlerine baktık. Çocukları, eşleri, anaları babaları... Biz görev mörev yapmıyoruz, gevezelik yapıyoruz.

Futbol sonuçta bir oyun. Onlar bizi koruyorlar. Polise, devletin güvenlik güçlerine asla ve asla trafikte çevirdikleri zaman 'beni mi buldun' demesinler. Bunlar görevlerini yapmaya çalışan insanlar. Vatan topraklarını koruyan masum insanlar. Kandilimizi de böyle kutlamak istemezdik. Rabbim zaten onları yanına alacaktır. Cennete gidecek onlar. Bizim durumumuz belli değil de onlar cennetlik.

Şehitler ölmez vatan bölünmezi maçlarda 30 senedir konuşuyoruz. Hayat sadece futbol değil. Biz ne yapıyoruz?
"Şehitler ölmez vatan bölünmez" hepimiz için geçerli. Ama Artık yok. Siyah ceket siyah elbise yok. Taşın altına elini sokmak var.

Eğer bu ülke kurtuluş savaşı yaşadıysa, hala yaşıyorsa... "BBC, Beşiktaş Stadı'na saldırı" diye haber yapıyorsa, - Beşiktaş stadına saldırı yapılmadı, yakın yerde oldu. böyle veriliyorsa, algı operasyonu yapılıyor. Bizim bizden başka dostumuz yok. Onlar şehit oldular, Allah bize de nasip eder.

Sayfa Yükleniyor...