Bilet çılgınlığı!

Premier Lig'de şampiyonluğa yürüyen Leicester City’nin son iç saha maçı için bilet fiyatları "7,000" Sterlin’e kadar çıktı... NBA'de de benzer bir tablo yaşanıyor.. Kobe Bryant-ın, Lakers'ın evi Staples Center’daki son maçı için, bilet fiyatları 27,500 Dolar’a kadar çıkmış durumda.

NTV Spor 12.04.2016 - 19:47

Premier Lig'de kimsenin beklemediği şekilde şampiyonluğa yürüyen Leicester City, sezonu Everton ile evinde oynayacağı maçla kapatacak. Leicester City taraftarı, Everton ile oynayacakları maçta, tarihlerinin ilk şampiyonluğunu kutlamaya hazırlanıyor. 7 Mayıs'ta oynanacak maçın biletleri satışa çıkarıldıktan sadece 90 dakika içinde tükendi. Heyecanla beklenen maçın biletlerinin karaborsaya düşmesi de uzun sürmedi. Bazı biletler neredeyse bir ikinci el otomobil fiyatına satılıyor. Leicester City yönetimi 3 bin ila 7 bin Sterlin arasında değişen bilet fiyatlarının son derece abartılı olduğu görüşünde ve taraftarlarını, satıcılara itibar etmemeleri konusunda uyardı.

KOBE'NİN VEDASINA BÜYÜK İLGİ
Benzer bir bilet çılgınlığı da NBA'de yaşanıyor. Kariyerinin tamamını geçirdiği Los Angeles Lakers'a, evi Staples Center'da oynanacak Utah Jazz maçıyla veda edecek Kobe Bryant'a ilgi yoğun. Kobe'nin veda maçı için internet üzerinden 27 bin Dolar'a kadar bilet satılıyor. Lakers yönetimi bu nedenle taraftarını, yasadışı sitelerden bilet almamaları konusunda uyardı. Yasal sitelerde de bilet fiyatları 10 bin dolara kadar çıkmış durumda.

Golden State Warriors'ın, Memphis'i ağırlayacağı son normal sezon maçı içinde, 15 bin Dolara kadar bilet satılıyor. Golden State bu maçı kazanması halinde, Chicago Bulls'a ait 72 galibiyetlik normal sezon rekorunu kırarak NBA tarihine geçecek.

Sayfa Yükleniyor...