İşte 2016 Laureus adayları!

Almanya'nın Berlin kentinin 18 Nisan'da ev sahipliği yapacağı törenle dağıtılacak 2016 Laureus Dünya Spor Ödülleri'nin adayları açıklandı.

NTV Spor 02.03.2016 - 19:47

Laureus Vakfı tarafından 2000 yılından bu yana dağıtılan ve spor dünyasının en prestijli ödüllerinden kabul edilen organizasyonda, yılın erkek sporcusu adayları arasında, ödülün son sahibi Sırp tenisçi Novak Djokovic, FIFA Altın Top ödülünü 5 kez kazanan Arjantinli futbolcu Lionel Messi, NBA'de geçen sezonun en değerli oyuncusu seçilen Stephen Curry, Jamaikalı dünya rekortmeni sprinter Usain Bolt, Formula 1'de son 2 sezonun şampiyonu Büyük Britanyalı Lewis Hamilton ve ABD'li golfçü Jordan Spieth yer aldı.

Yılın kadın sporcusu kategorisinde ise ödülü 2 kez evine götüren ABD'li tenisçi Serena Williams, uzun mesafe koşularında birçok dünya rekorunun sahibi Etiyopyalı atlet Genzebe Dibaba ile kısa mesafe koşularının en başarılı isimlerinden Jamaikalı Shelly-Ann Fraser-Pryce, geçen yılın dünya şampiyonu Avusturyalı kayakçı Anna Fenninger, ABD'li şampiyon yüzücü Katie Ledecky ve FIFA tarafından geçen yıl en iyi futbolcu seçilen ABD'li Carli Lloyd yarışacak.

Kategorilere göre adaylar şöyle:

YILIN ERKEK SPORCUSU:
Usain Bolt (Jamaika - Atletizm)
Stephen Curry (ABD - Basketbol)
Novak Djokovic (Sırbistan - Tenis) 
Lewis Hamilton (Büyük Britanya - Motor sporları)
Lionel Messi (Arjantin - Futbol)
Jordan Spieth (ABD - Golf) 

YILIN KADIN SPORCUSU:
Genzebe Dibaba (Etiyopya - Atletizm)
Anna Fenninger (Avusturya - Kayak)
Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamaika - Atletizm)
Katie Ledecky (ABD - Yüzme)
Carli Lloyd (ABD - Futbol)
Serena Williams (ABD - Tenis)

YILIN TAKIMI:
All Blacks (Yeni Zelanda - Ragbi)
Barcelona (İspanya - Futbol)
Golden State Warriors (ABD - Basketbol)
Büyük Britanya Davis Kupası Takımı (Tenis) 
Mercedes Formula 1 Takımı (Almanya - Motor sporları)
ABD Kadınlar Milli Takımı (Futbol)

YILIN GERİ DÖNÜŞÜ:
Dan Carter (Yeni Zelanda - Ragbi)
Jessica Ennis-Hill (Büyük Britanya - Atletizm)
Mick Fanning (Avustralya - Sörf)
Michael Phelps (ABD - Yüzme)
David Rudisha (Kenya - Atletizm)
Lindsey Vonn (ABD - Kayak)

YILIN ÇIKIŞI:
Şili Erkekler Milli Takımı (Futbol)
Jason Day (Avustralya - Golf)
Tyson Fury (Büyük Britanya - Boks)
Adam Peaty (Büyük Britanya - Yüzme)
Jordan Spieth (ABD - Golf)
Max Verstappen (Hollanda - Motor yarışları)

YILIN EKSTREM SPORLARI:
Rachel Atherton (Büyük Britanya - Dağ bisikleti)
Bob Burnquist (Brezilya - Kaykay)
Adriano de Souza (Brezilya - Sörf)
Mick Fanning (Avustralya - Sörf)
Jan Frodeno (Almanya - Triatlon)
Chloe Kim (ABD - Kar kayağı)

YILIN ENGELLİ SPORCUSU:
Marie Bochet (Fransa - Kayak)
Liu Cuiqing (Çin - Atletizm)
Daniel Dias (Brezilya - Yüzme)
Omara Durand (Küba - Atletizm)
Pieter Du Preez (Güney Afrika - Bisiklet)
Leung Yuk Wing (Çin - Bocce)

Sayfa Yükleniyor...