Avustralya Açık'tan aşı açıklaması

Avustralya Açık tenis turnuvasına aşı yaptırmayan tenisçilerin katılamayabileceğini tekrar hatırlattı

NTV Spor 19.10.2021 - 11:58 | Son Güncelleme: 19.10.2021 - 12:12

İngiltere ve Avustralya medyasında çıkan haberlere göre, erkekler dünya 1 numarası Novak Djokovic'in, aşı durumunu açıklamayı reddetmesi nedeniyle Ocak 2022'de Melbourne'de düzenlenecek Avustralya Açık'a katılması risk altında.

Djokovic, Sırp basınına yaptığı açıklamada, aşı yaptırıp yaptırmadığını açıklamayacağını, bu bilginin kendi özeli olduğu için sorgulanmasını da etik bulmadığını söyledi.

Turnuvanın düzenleneceği Victoria eyaleti adına açıklamalar yapan Daniel Andrews da yaptığı açıklamada "Djokovic ya da başka bir tenisçi diyerek olayı kişiselleştirmeye gerek yok. Bir golfçü ya da Formula 1 pilotu da olabilir. Aşı olmamış herhangi bir sporcuya vize ve bu ülkeye giriş izni verileceğini sanmıyorum. Alsalar bile buraya geldikten sonra birkaç hafta karantinada kalmaları gerekecek. Kaç şampiyonluğunuzun olduğu ile aşı arasında bir bağlantı yok. Kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için aşı olmak zorundasınız." dedi.

Sırp raket, bu sezon grand slam turnuvalarından Avustralya Açık, Fransa Açık ve Wimbledon'da şampiyonluk sevinci yaşarken, ABD Açık'ta ise finalde kaybetti.

Avustralya Açık öncesi İsviçreli Roger Federer, İspanyol Rafa Nadal ve Novak Djokovic'in 20'şer grand slam şampiyonluğu bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...