Azarenka'ya kötü sürpriz

Oğlu Leo'nun velayet davası sebebiyle 2017 yılında sadece iki turnuvada mücadele edebilen Victoria Azarenka için 2018 yılı da istediği gibi başlayamayacak gibi gözüküyor.

NTV Spor 25.12.2017 - 13:22
Son Güncelleme: 25.12.2017 - 16:38
Azarenka'ya kötü sürpriz

Sezon açılışını 1 Ocak'ta başlayacak WTA Auckland ile yapmayı planlayan Belaruslu tenisçinin velayet davası sebebiyle yurt dışına çıkamayacağı, bu sebeple Yeni Zelanda'da oynanacak turnuvaya katılamayacağı açıklandı.

Turnuva direktörü Karl Budge, Azarenka'dan gelen haber sonrası büyük üzüntü duyduklarını belirterek, "Yasal gereklilikler sebebiyle Victoria önümüzdeki hafta aramızda olamayacak. Kendisi oldukça zorlu bir süreçten geçiyor. Bir an önce eski seviyesine gelebilmek adına çok sıkı çalıştığını biliyorum. Biz de onun gibi büyük bir ismin turnuvamızda boy gösterecek olmasından büyük heyecan duyuyorduk, fakat yılbaşı öncesi kötü bir sürprizle karşılaştık." diye konuştu.

Dünya eski 1 numaralarından Victoria Azarenka'nın, 15 Ocak'ta başlayacak olan Avustralya Açık'ta mücadele edip etmeyeceği ise belirsizliğini koruyor. Şu an dünya sıralamasının 210. basamağında yer alan Azarenka'ya, daha önce iki kez şampiyonluğa ulaştığı sezonun ilk Grand Slam'ine ana tablodan katılması için wild card verilmişti.

Sayfa Yükleniyor...