Azeranka da tutunamadı!

Fransa Açık'ta bir sürpriz daha yaşandı. 2 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Victoria Azarenka, Katarine Siniakova'ya 2 setle yenilerek turnuvaya ilk turda veda etti.

NTV Spor 28.05.2018 - 15:22
Son Güncelleme: 28.05.2018 - 16:46

Fransa Açık tek kadınlarda Jelena Ostapenko ve Venus Williams'ın ardından Victoria Azarenka da veda etti. Oğlunun vesayeti için eski erkek arkadaşı ile mahkemelik olan ve bu nedenle California'dan uzun süre çıkamayan Azarenka, bu yıl katıldığı 5. turnuvada beklenenin uzağında kaldı. 2 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Belaruslu oyuncu, Çekyalı Katerina Siniakova karşısında tutunamadı ve 5-7'lik iki setle korttan yenik ayrılarak Fransa Açık'a veda etti.

2012 ve 2013 Avustralya Açık'ın şampiyonu Azarenka, 2. sette geri dönüş sinyalleri verdi. Ancak Siniakova, Dünya sıralamasında 84. sırada yer alan rakibinin oyunda üstünlüğü ele geçirmesine izin vermedi ve maçtan 2-0 galip ayrıldı.

Avrupa'daki toprak kort turnuvalarına kötü bir başlangıç yapan Azarenka, Madrid Açık'a 2. turda, bir önceki turnuvada olan Roma'daki İtalya Açık'ta ise ilk turda elenmişti. 

ERKEKLERDE WAWRINKA SÜRPRİZİ
Sezonun ikinci grand slam tenis turnuvası Fransa Açık'ın (Roland Garros) ikinci gününde, tek erkeklerde Stan Wawrinka, Guillermo Garcia-Lopez'e 3-2 yenilerek ilk turda elendi.

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen turnuvanın ikinci gününde, İsviçreli tenisçi Wawrinka ile İspanyol Garcia-Lopez karşılaştı.

Tek erkeklerde 23. seribaşı Wawrinka, dünya klasmanının 67'ncisi Garcia-Lopez'e 6-2, 3-6, 4-6, 7-6 ve 6-3'lük setlerle 3-2 yenilerek turnuvaya ilk turda veda etti.

Wawrinka, 2015'te Fransa Açık'ta şampiyonluk yaşamıştı.

Sayfa Yükleniyor...