Djokovic ilk 10'a döndü

Eski dünya 1 numarası, Wimbledon'da elde ettiği zaferle ATP Klasmanı'nda yeniden ilk 10'a girdi.

NTV Spor 16.07.2018 - 14:55

Wimbledon'da kariyerinin 13. Grand Slam zaferini elde eden Novak Djokovic, bir süredir alt sıralara gerilediği ATP Dünya Klasmanı'nda yeniden ilk 10 tenisçi arasına adını yazdırdı.

Sezonun üçüncü Grand Slam'i öncesi dünya 21 numarası olan Sırp tenisçi, 11 sıra birden yükselerek ATP'nin bugün güncellediği klasmanın 10. basamağında kendine yer buldu.

Kariyeri boyunca tam 223 hafta dünya klasmanının zirvesinde yer alan 31 yaşındaki Djokovic, son dönemde yaşadığı sakatlıklar ve kort dışındaki mental sorunları nedeniyle 30 Ekim 2017 tarihinden bu yana ATP Klasmanı'nda ilk 10'a giremiyordu.

ATP tarafından her hafta güncellenen klasmanın ilk 4 basamağında değişiklik olmazken, zirvedeki Rafael Nadal'ı sırasıyla Roger Federer, Alexander Zverev ve Juan Martin Del Potro takip ediyor. Wimbledon finalinde Djokovic'e mağlup olan Kevin Anderson ise 3 sıra yükselerek klasmanın yeni 5 numarası oldu.

ATP Dünya Klasmanı'nda Türkiye adına en üst basamakta yer alan tenisçi ise, 3 basamak yükselerek 242. sıraya oturan Cem İlkel.

Sayfa Yükleniyor...