Djokovic'ten yardım fonuna destek çağrısı

Sırp tenisçi Novak Djokovic, alt klasmanlarda mücadele eden sporcular için oluşturulan yardım fonuna destek çağrısında bulundu.

NTV Spor 22.04.2020 - 14:25

Corona virüs salgını nedeniyle tenis turnuvalarına Mart ayında ara verilirken; Temmuz'un ortalarına kadar turnuvaların düzenlenmeyeceği açıklandı. Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP), Kadınlar Tenis Birliği (WTA) ile Uluslararası Tenis Federasyonu ve 4 Grand Slam'in organizatörleri karantinadan etkilenen sporular için fon oluşturdu.

Özellikle alt klasman sporcuları, gelir kaynakları turnuvaların ertelenmesiyle daha çok sıkıntı çekerken; oluşturulan fon ile bunlar asgariye indirilmeye çalışılıyor.

Erkekler tenisinin 1 numarası Novak Djokoic, Instagram canlı yayınında İtalyan Fabio Fognini ile sohbetinde konuya vurgu yaptı ve önde gelen isimlere destek çağrısı yaptı.

Bulunduğu konumu kullanarak zor günlerde olabildiğince konuya dikkat çekmeye çalıştığını belirten Sırp tenisçi, "Kişisel olarak tenis oynamadan yıllarca yaşayacak yeterli param var. Ancak bu günlerde güçlük yaşayan oyuncuların durumuna dikkat çekmek istiyorum" dedi.

Aynı zamanda ATP Oyuncu Konseyi Başkanlığı görevini de sürdüren Djokovic, daha önce de konsey üyesi Rafal Nadal ve Roger Federer'le yaptığı görüşme sonrası da üst klasmandaki sporcuların bağış yapmaları konusunda teklifte bulunmuştu.

Şimdiye kadar kurulan fonda biriken parayı söylememeyi ancak bunun bir kaç milyon dolar olduğunu dile getiren Djokovic, "Oyuncular istediği kadar yardım yapabilirler. Sıralamaları ne olursa olsun, oyunculara yardım yap baskısı yapmak zor. Belki düşüncelerde farklılıklar olabilir. Tenisi seven ve tenisin kurtulmasını isteyen kişilere buna katılmaları çağrısı yapabilirim" diye konuştu.

17 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Novak Djokovic, kariyerinde 144 milyon ödül kazandı.

Sayfa Yükleniyor...