Eski 1 numaraya şikeden 3 ay men

Çiftler kadınlar ana tablosunda partnerini para karşılığında çekilmeye zorladığı tespit edilen Peng Shuai'ye 8 Kasım'a kadar maça çıkamayacak.

NTV Spor 09.08.2018 - 13:57
Eski 1 numaraya şikeden 3 ay men

Çift kadınlar dünya klasmanının eski 1 numaralarından Peng Shuai, yaptığı gerekçesiyle üç ay tenisten men cezası aldı.

Teniste Dürüstlük Birimi (TIU) tarafından verilen kararda, 2017 çift kadınlar müsabakasında birlikte mücadele edeceği partnerini para karşılığında çekilmeye zorladığı tespit edilen Çinli tenisçinin üç ay spordan men ve 5000 dolar para cezasına çarptırıldığı duyuruldu. Açıklamada ayrıca partnerinin bu teklifi reddetmesi üzerine Peng Shuai'nin turnuvadan çekildiği hatırlatıldı.

Grand Slam turnuvalarının kurallarına göre, çiftler müsabakalarına kayıt tarihi bittikten sonra bir tenisçinin partnerini değiştirebilmesi, ancak o partnerin çekilmesiyle mümkün olabiliyor. Peng Shuai'nin partnerine para teklif edip çekilmesini sağlayarak, 2017 Wimbledon'da başka bir partnerle mücadele etmek istediği tahmin ediliyor.

TIU ayrıca Peng'in antrenörlüğünü üstlenen Bertrand Perret’ye de bu sürece dahil olduğu gerekçesiyle üç ay men cezası verdi.
8 Kasım'a kadar resmi bir maça çıkamayacak olan Peng Shuai, böylelikle ağustos ayı sonunda başlayacak sezonun son Grand Slam'i ABD Açık'ta da boy gösteremeyecek.

Şu an çift kadınlar dünya klasmanının 20. basamağında yer alan 32 yaşındaki Peng Shuai, 2013 Wimbledon ve 2014 Roland Garros çift kadınla ana tablosunda şampiyonluğa ulaşmıştı.

Sayfa Yükleniyor...