Fransa'da finalin adı belli oldu!

Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda kadınlarda finalin adı belli oldu. Finalin sürpriz ismi, 20. doğum gününü kutlayan Jelena Ostapenko oldu. Simona Halep ise Fransa Açık'ta ikinci kez final oynayacak.

NTV Spor 08.06.2017 - 21:58

Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda kadınlarda ilk yarı final maçında İsviçreli Timea Bacsınszky ile Letonyalı Jelena Ostapenko karşı karşıya geldi.

Maçın ilginç yanı korta çıkan iki tenisçinin de doğum günleri olmasıydı. Dünya sıralamasında 47. sırada bulunan Jelena Ostapenko ilk seti 7-6 aldı. İkinci sette 28 yaşındaki İsviçreli tenisçi rakibine 6-3 üstünlük sağladı. Üçüncü seti ise 20. yaş gününü kutlayan Ostapenko 6-3 kazandı ve kariyerindeki ilk Grand Slam turnuvası finaline yükseldi.

Günün ikinci yarı finalinde iki numaralı seribaşı Çek Karolina Pliskova ile üç numaralı seribaşı Rumen Simona Halep karşılaştı. Rakibi karşısında daha rahat bir oyun çıkaran ve toprak kort deneyimini oyununa yansıtan Simona Halep, ilk seti 6-4 kazandı. İkinci sette Çek Pliskova daha etkiliydi ve seti 6-3 kazandı. Üçüncü sette Halep beşinci oyun sonunda 4-1 öndeydi, ancak Pliskova sette durumu 4-3'e getirdi.

Tekrar geri gelen Simona Halep kullandığı ilk maç sayısında başarılı olunca kariyerindeki ikinci Grand Slam finaline yükseldi. Simona Halep daha önce 2014 yılında yine Fransa Açık'ta final oynamış ancak Rus Maria Sharapova'ya mağlup olmuştu.

Sayfa Yükleniyor...