Henin Dementieva’yı yıktı

Justine Henin, 2 yıl sonra çıktığı Avustralya Açık'ta 5 numaralı seri başı Elena Demetieva'yı 7-5 ve 7-6'lık setlerle yenmeyi başardı.

NTV Spor

19.11.2008 - 13:46

Sezonun ilk Grand Slam'i Avustralya Açık'ta 3. gün geride kalırken, tek bayanlarda büyük bir kapışma vardı.

Bir zamanların 1 numarası Justine Henin, emeklilik dönüşü sonrası ilk Grand Slam'inde önemli bir rakibini devirmeyi başardı.

İkinci turda 5 numaralı seri başı Rus Elena Dementieva ile karşılaşan Belçikalı raket, 7-5 ve 7-6'lık iki setle alarak bir üst tura yükseldi.

Henin, kariyerinde daha önce 1 kez kazandığı Avustralya Açık'ta, iddiasını orta koyarken, kariyerinde hiç Grand Slam şampiyonluğu bulunmayan Elena Dementieva bir kez daha hayal kırıklığı yaşadı.

Final hedeflediği Avustralya'da zorlu bir engeli aşan Henin, 2 yıl önce çeyrek final oynadığı Melbourne'de 3. turda 27 numaralı seri başı Rus Alisa Kleybanova ile eşleşti.

BLAKE SALLADI AMA YIKAMADI
Son Amerika Açık şampiyonu juan Martin Del Potro ikinci turda James Blake karşısında soğuk terler dökmesine karşın kazanmayı bildi.

Tam olarak 3 saat süren maçın ilk seti 6-4 Del Potro lehine biterken, toparlanan Blake, 7-6 ve 7-5'lik setlerle 2-1 öne geçti. 6-3'le maçı final setine taşıyan Del Potro, tie-break'e giden seti de 10-8 alarak 3. tura yükseldi.

22 yaşındaki Arjantinli raket, 19 ace atarken, 59 basit hata yaptı. İlk servislerin oyuna girme oranında ABD'li rakibine yüzde 80-69 üstünlük sağlayan Del Potro, 3. turda Florian Mayer ile karşılaşacak.

Sayfa Yükleniyor...