Navratilova'dan Williams kardeşlere destek

Tenis dünyasının en büyük efsanelerinden Martina Navratilova, Wimbledon'a bu yıl erken veda eden Williams kardeşlere destek verdi. Navratilova, kronik sakatlık sorunlarını geride bıraktığında, özellikle Serena'nın, yeniden tenis dünyasına hükmedeceği öngörüsünde bulundu.

NTV Spor 01.07.2011 - 12:48

Toplam 20 Grand Slam şampiyonluğu kazanan Williams kardeşler için Wimbledon bu yıl erken bitti.
Yaklaşık 1 yıl sonra ilk kez korta çıkan son şampiyon Serena Williams, 4. turda Fransız Marion Bartoli'ye yenildi. Ablası Venüs de, yine aynı turda, Bulgar Tsvetana Pironkova karşısında tutunamadı.

Birçok kişi, bu başarısız tablo nedeniyle, Williams'ların artık düşüşe geçtiğine inanıyor. Ancak Wimbledon'ı tam 9 kez kazanan efsanevi tenisçi Martina Navratilova onlardan biri değil.

Williams'ların sakatlık sorunları nedeniyle uzun süredir kortlardan uzak kaldıklarını hatırlatan Navratilova; "Serena'ya karşı asla bahis oynamazdım. Venüs 2 yaş daha büyük ve teniste 30 yaşından sonra işler zorlaşıyor. Ancak tam olarak sağlıklarına kavuştuklarında hem Serena hem de Venüs'ün, Amerika Açık'ta çok zorlu birer rakip olacaklarını düşünüyorum" diye konuştu.

Eski tenisçi bununla birlikte, rakiplerinin Williams kardeşlerden eskisi kadar çekinmediklerini de altını çizdi. Navratilova, kadın tenisinin son yıllarda erkek tenisi karşısında kan kaybettiği görüşüne de katılmadığını söyledi.

Sayfa Yükleniyor...