Avustralya Açık 2019: Serena Williams yendiği genç rakibini teselli etti

Avustralya Açık tek kadınlar 3. tur maçında Dayana Yastremska'yı yenen Serena Williams, göz yaşlarını tutamayan genç rakibini teselli etti.

NTV Spor

19.01.2019 - 11:08 | Son Güncelleme: 19.01.2019 - 11:18

Avustralya Açık 3. tur maçında 7 şampiyonluğu bulunan Birleşik Amerikalı Serena Williams, Ukraynalı Dayana Yastremska'yı 6-2 ve 6-2'lik iki setle yendi. Karşılaşma sonrası 18 yaşındaki Yastremska göz yaşlarını tutamadı. 1 saat 7 dakika süren maçta rakibi karşısında zorlanmayan Serena, maç sonrası rakibini teselli etti. Ukraynalı oyuncuya sarılan Willams, "Ağlama. Bir gün sen de kazanacaksın."  dedi.

4. turda Simona Halep veya kız kardeşi Venus Williams ile karşılaşacak Serena o anları anlatırken, "Harika bir oyun çıkardığını söyledim. Çok genç bir oyuncu ve sarsılmıştı. Ben de gençken çok fazla kişiyle oynadım ve karşılaştığım herkes korkutucuydu, maçlar çok zordu. Önünüze bakmalı ve yapabileceğinizin en iyisini yapmalısınızç" diye konuştu.

23 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Serena Williams'ın, 1999'daki ilk Grand Slam şampiyonluğunda saf dışı bıraktığı Dayana Yastremska henüz doğmamıştı.

Sezonun ilk Grand Slam'ini kazanması durumunda kariyerinin 24. şampiyonluğunu kazanacak Serena Williams, bu turnuvayı kazandığı takdirde de 8. kez Avustralya Açık şampiyonluğuna ulaşacak ve kendisine ait rekoru geliştirecek.

Sayfa Yükleniyor...