ABD’den tarihi zafer!

Dünya voleybolunun kadınlarda en büyüğü Amerika Birleşik Devletleri oldu. Dünya Şampiyonası finalinde Çin'i 3-1 mağlup eden Birleşik Devletler tarihinde ilk kez dünya şampiyonluğu sevinci yaşadı.

NTV Spor 13.10.2014 - 00:19
ABD’den tarihi zafer!

Karch Kiraly yönetimindeki Amerika Birleşik Devletleri. 2. kez final oynadığı Dünya Şampiyonası'nda ilk şampiyonluğunu kazandı. Birleşik Devletler Dünya Şampiyonası finalinde Çin'i 3-1 yendi.

Final maçı karşılıklı sayılarla başladı ve ilk set büyük bir heyecana sahne oldu. Dengenin hiç bozulmadığı setin sonunda, 4. set sayısını değerlendiren Birleşik Devletler maçta 1-0 öne geçti.

İlk setteki çekişme 2. sete de taşındı. 2. teknik moladan sonra daha etkili servis atan ve bloklarda Harmotto ile rakibine üstünlük kuran Amerika Birleşik Devletleri 25-20'lik skorla bu seti de hanesine yazdırdı.

Çin 3. sete pasör ve 4 numara değişiklikleriyle başladı. Bu sette rakibine blok imkanı vermeyen Çin 25-16 ile maçı 4. Sete taşıdı.

4. setin büyük bölümü Birleşik Devletler üstünlüğüyle geçildi. Amerikalılar 20-16'da farkı 4 sayıya kadar çıkarsa da, Zhu Ting'in servis turunda 7 sayılık seri yakalayan çin skoru 23-20 yaptı.

Bu seriye 4 sayılık seriyle karşılık veren Birleşik Devletler seti 26-24, maçı da 3-1 kazanarak tarihinde ilk kez dünya şampiyonluğuna ulaştı.

Turnuvanın en değerli oyuncusu Amerika Birleşik Devletleri'nden Kimberley Hill seçildi.

Sayfa Yükleniyor...