Avrupa'nın en büyüğü NTV'de belli oluyor!

Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası’nda finalistler belli oldu. Son Dünya Şampiyonu Rusya ile ev sahibi Almanya finalde karşı karşıya gelecek. Final maçı, bugün 21:00'den itibaren NTV'den canlı olarak yayınlanacak.

NTV Spor 14.09.2013 - 00:01
Avrupa'nın en büyüğü NTV'de belli oluyor!

Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda finalistler belli oldu. Son Dünya Şampiyonu Rusya ile ev sahibi Almanya finalde karşı karşıya gelecek. Final maçı, bugün 21:00'den itibaren NTV'den canlı olarak yayınlanacak.

Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda günün ilk yarı final maçı son şampiyon Sırbistan ile Rusya arasında oynandı. 

Baştan sona dengeli geçen ilk seti Rusya 25-23 kazandı. Maçın geri kalanındaysa ilk setteki çekişme yaşanmadı. İkinci setle birlikte daha etkili servis atmaya başlayan ve bloklara daha iyi yerleşen Rusya, Sırbistan karşısında oldukça rahat bir oyun ortaya koydu. 2. seti 25-19, 3. seti de 25-12 kazanan Ruslar maçı 3-0 kazanarak Avrupa Şampiyonası'ndaki ilk finalist oldu.

Günün 2. yarı final maçındaysa ev sahibi Almanya ve Belçika karşılaştı. Maça etkili servislerle başlayan Belçika ilk sette rakibinin oyun düzenini bozmayı başardı ve seti 25-18 kazandı.

2. sette Almanya 2. teknik molaya 4 sayı farkla önde girse de Belçika'da Van De Vyver'in servis turu dengeleri değiştirdi. Bu bölümde 8 sayılık seri yakalayan Belçika seti 25-20 kazanarak skoru 2-0 yaptı. Ancak Almanya seyircisinin de desteğiyle maçtan kopmadı. 3. ve 4. setleri 25-21 kazanan Panzerler maçı final setine taşıdı.

Final setinde de Belçika'nın üst üste yaptığı hücum hataları, seti 15-11, maçı da 3-2 ile Almanya'ya kazandırdı.

 

Sayfa Yükleniyor...