Bilgisayar fikir değiştirdi!

Rusya ile oynadağımız Dünya Grand Prix'si finalleri maçı, eşine az rastlanır bir olaya sahne oldu. Hakemin kararına yaptığımız itirazda önce bizi haklı bulan bilgisayar, sonra fikir değiştirdi!

NTV Spor 22.08.2014 - 09:54
Bilgisayar fikir değiştirdi!

Voleybol Dünya Grand Prix'sinin üçüncü gününde Rusya ile oynadığımız maça hakem kararları damga vururken, özellikle tie break setinde yaşanan bir pozisyon büyük tartışmalara ve çok ilginç bir olaya sahne oldu.
 
Tie break setinde Ruslar 12-10 öndeyken Gözde'nin hücumunda maçın Mısırlı baş hakemi Waleed El Kheshen çizgiye basıldığı gerekçesiyle hata kararı verdi. Bizim skoru 12-11'e getirmemiz yerine Ruslar'ın 13-10 öne geçmesi anlamını taşıyan karar sonrası Millilerden itiraz geldi.
 
İtirazlar sonrası kamera görüntülerine geçildi. Pozisyon izlendiğinde bilgisayar önce "hata yok" sonucu verdi. Ancak tartışmalar sürdü ve bilgisayar bir süre sonra ilginç bir şekilde fikir değiştirip Gözde'nin çizgiye bastığı sonucuna ulaştı. Yaklaşık 5 dakika duran oyun Ruslar'ın 12-11 üstünlüğü yerine 13-10 üstünlüğüyle yeniden başladı.

 

Sayfa Yükleniyor...