"Dileğimiz sezonu Şampiyonlar Ligi kupasıyla kapatmak"

CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Fenerbahçe Opet'i eleyen VakıfBank'ta Melis Gürkaynak, maça iyi başlamamalarına rağmen iyi işler yaptıklarını ve finale çıktıkları için mutlu olduklarını söyledi.

NTV Spor 06.04.2022 - 21:55
"Dileğimiz sezonu Şampiyonlar Ligi kupasıyla kapatmak"

CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi yarı final ikinci maçında VakıfBank’ın 'i altın sette mağlup ederek finale yükselmesinin ardından sarı-siyahlı ekibin takım kaptanı Melis Gürkaynak, galibiyeti değerlendirdi.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Gürkaynak, “Biz bu maçın böyle olacağını bekliyorduk aslında. İlk maçtan sonra ‘Nasılsa VakıfBank kazanır’ diyen çok oldu. Biz Fenerbahçe’nin ne kadar iyi bir takım olduğunu biliyorduk. İyi çalışmıştık. Bu atmosfere de iyi çalıştık. Ama maça iyi başlayamadık.

Önemli yerlerde yine iyi işler yaptığımızı düşünüyorum. Bu da VakıfBank’ın gelenekselleşmiş bir karakteri oldu. Bu da bize böyle yerlerde, kritik zamanlarda çok yardımcı oluyor. O yüzden çok mutluyuz tekrar Süper Final’e gidebildiğimiz için” ifadelerini kullandı.

"Dileğimiz sezonu Şampiyonlar Ligi kupasıyla kapatmak"

Finalde karşılaşacakları Imoco Conegliano ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Melis Gürkaynak, “Geçen sene Şampiyonlar Ligi finalinde kaybettik ama Dünya Şampiyonası’nda yendik. Onlar da çok güçlü bir rakip.

Şimdi önümüzde Türkiye Kupası ve Türkiye Ligi var. Sonrasında bütün çalışmalarımız o maçı kazanabilmek olmak. Dileğimiz sezonu o kupayla kapatıp çok güzel bir sezon geçirebilmek” diyerek sözlerini noktaladı.

Sayfa Yükleniyor...