"Eğlenerek ve istediklerimizi yaparak oynadık"

FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası'nın B Grubu dördüncü maçında Türkiye, Hırvatistan'ı 3-0 yenerek son 16 turuna yükselmeyi garantilerken; karşılaşma sonrası başantrenör Giovanni Guidetti, ile kaptan Eda Erdem ile milli oyuncu Zehra Güneş, Polonya maçına dikkat çekti.

NTV Spor 29.09.2022 - 20:03
"Eğlenerek ve istediklerimizi yaparak oynadık"
Anadolu Ajansı

Maçı değerlendiren Kadın Milli Takımı Başantrenörü , "3 günün sonunda rahat bir maç oynayabildik. Endişeliydik aslında bizi zorlayabileceklerini düşündük ama biz sahada eğlenerek ve istediklerimizi yaparak oynadık. Kazandığımız için mutluyuz" dedi.

Takım içindeki rotasyonla ilgili olarak ise İtalyan taktisyen, "Çok iyi oyunculardan kurulu bir takımız. Tüm smaçörlerimin farklı özellikleri var. Onları kullanmak istiyorum. İlk altımız belli aslında, ancak her oyuncumdan faydalanmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Son 16 turunda oynayacağımız Polonya maçının zorluğuna dikkat çeken Guidetti, "Polonya maçı çok zor ve zorlanacağımız bir maç olacak. Harika oyuncuları var. Çok iyi atmosfer oluşturabiliyorlar. Polonya seyircisiyle de oynayacağız. Polonyalı oyuncular, taraftardan çok fazla güç alacak ancak biz binlerce seyirciyle nasıl oynamamız gerektiğini biliyoruz.
Pozitif anlamda güzel bir maç olacak" açıklamasını yaptı.

, Polonya maçı için ne dedi?
Milli voleybolci Zehra Güneş ise ikinci turda olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirirken, "Polonya'da Polonya'yla oynamak için heyecanlanıyoruz. Artık ikinci turdayız. Bir maçımız daha var. Umarım Polonya'yı da yeneriz. Daha büyük bir motivasyonla oynayacağız. Takım adına çok gururluyum' sözleriyle Milli Takımı övdü.

: Zor bir maç bizi bekliyor

Kaptan Eda Erdem de Hırvatistan karşısında rahat bir oyun ortaya koyduklarını söyledi ve şöyle konuştu, "Bizim için rahat bir karşılaşma oldu. Hırvatistan servis karşılamada sorun yaşadı. Kendi oyunumuzu biraz daha oynama adına önemli bir maçtı. Üst üste oynadığımız üçüncü maçın kolay geçmesi iyi oldu. Üç puan çok önemliydi.. Son bir Polonya maçımız kaldı. Onu da kazanırsak grup birincisi olmak istiyoruz."

Bir sonraki maçta karşılaşacakları rakip Polonya'yı değerlendirmesi istenen tecrübeli voleybolcu, "Polonya, bu turnuvada çok iyi bir performans sergiliyor. Ev sahibiler. Öz güvenli çıkacaklar. Biz de iyi servis atıp onların oyunlarını bozmaya çalışacağız. İki ekip de birbirini çok iyi tanıyor. Geçmişte iki ekip çok maç oynadı. Maçın ibresini kendimize çevirmeye çalışacağız. Zorlu bir maç bizi bekliyor" açıklamalarını yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...