Filede dev final!

Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda finalin adı belli oldu... Şampiyonluk için Amerika Birleşik Devletleri ile Çin karşı karşıya gelecek.

NTV Spor 12.10.2014 - 00:31
Filede dev final!

Hemen hatırlatalım; Amerika Birleşik Devletleri ile Çin'i karşı karşıya getirecek final maçını saat 21:00'den itibaren NTV Spor ve NTVSpor.net'ten canlı olarak izleyebilirsiniz.
 
Brezilya ile İtalya arasındaki 3'üncülük maçı da saat 18:30'dan itibaren yine NTV Spor ve NTVSpor.net'ten canlı yayınlanacak.

BİRLEŞİK DEVLETLER BREZİLYA'YA ACIMADI
Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda günün ilk yarı final maçı, Dünya 1 Numarası Brezilya ile 2 numarası Amerika Birleşik Devletleri'ni karşı karşıya getirdi. 2. turda rakibine 3-0 mağlup olan Birleşik Devletler, yarı final maçına hızlı başlayan taraftı. Etkili servisler ve hızlı hücumlarla rakibini oyundan düşürmeyi başaran Amerikalılar açılış setini 25-18 kazandı.

2. setle birlikte Brezilya ritmini buldu ve farkı 7 sayıya kadar çıkardı ancak Birleşik Devletler pes etmedi ve skoru 19-19'da eşitlemeyi başardı. 3 set sayısı kurtaran Amerikalılar, seti 29-27 alarak skoru 2-0 yaptı.
 
Morali bozulan rakibi karşısında son seti de 25-20 kazanan Birleşik Devletler tarihinde 3. kez Dünya Şampiyonası finaline yükseldi.

EV SAHİBİ İTALYA ÇİN'E DİZ ÇÖKTÜ
Günün 2. yarı final maçında evsahibi İtalya, Çin ile karşılaştı. İlk set karşılıklı sayılarla başladı ve ilk teknik molaya Çin 8-7 önde girdi. Çin mola dönüşü farkı açtı ve 2. teknik molaya 16-14 önde girdi. Bu avantajını set sonuna taşıyan Çin ilk seti 25-21 kazandı.

2 sette de ilk setin benzeri bir senaryo vardı. Çin, 2. teknik molaya yine 16-14 önde girdi ve bu seti de 25-20 aldı. 2. set sonunda taraftar desteğiyle oyuna asılmaya başlayan İtalya, 3. sete çok iyi başladı. Özellikle Valentina Iouf'un servisleri ve sayılarıyla etkili olan evsahibi ekip, Çin bir ara farkı bire indirse de seti 25-20 kazanmayı bildi.

4. set ile birlikte Çin oyuna denge getirmeyi başardı ve İtalya set başında 5-2 öne geçse de ilk teknik molada farkı 1'e indirdi. Çin, 2. teknik mola sonrası farkı 3 sayıya kadar çıkardı ve set sonunda 24-23 ile maç sayısı şansı yakaladı. Sonuna kadar mücadele eden İtalya, 4 kez maç sayısını çevirse de seti 30-28 kazanan Çin adını finale yazdırdı.


 

Sayfa Yükleniyor...