Filenin en büyüğü Çin

Voleybol Dünya Kupası'nda şampiyon Çin oldu. NTV Spor ve NTVSpor.net'ten canlı yayınlanan maçta Japonya'yı 3-1 yenen Çin, tarihinde 4. kez Dünya Kupası zaferi yaşarken Olimpiyat vizesi de aldı.

NTV Spor 06.09.2015 - 16:43
Filenin en büyüğü Çin

Japonya'nın ev sahipliğinde düzenlenen Voleybol Dünya Kupası'nda şampiyonluğa Çin Milli Takımı ulaştı. Turnuvanın son maçında ev sahibi Japonya ile karşılaşan Çin maçtan 3-1 galip ayrıldı ve tarihinde 4. kez Dünya Kupası şampiyonu oldu.

Japonya ve Çin arasındaki maça iyi başlayan taraf Çin'di. İlk seti Zhu Ting'in etkili oyunuyla 25-17 kazanan Çin maçta 1-0 öne geçti.

2. set başa baş geçti. Bu setin son bölümlerinde Nabeya'nın servis turunda 6 sayılık seri bulan Japonya 25-22'lik skorla maça denge getirdi.

3. setle birlikte Çin'de yeniden Zhu Ting sahneye çıktı. Çin'in 3. seti 25-21, 4. seti 25-22 kazanmasında önemli pay sahibi olan Zhu, maçı 27 sayıyla tamamladı ve mücadelenin en skorer ismi oldu.

Japonya'yı bu yıl 5. kez mağlup eden Çin 3-1'lik bu galibiyetle hem Dünya Kupası'nda 4. zaferine ulaştı, hem de önümüzdeki yıl Brezilya'nın Rio kentine düzenlenecek Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı elde etti.

Çin'le birlikte turnuvayı 2. sırada bitiren Sırbistan da Olimpiyat vizesi alırken, Amerika Birleşik Devletleri, Dünya Kupası'nı 3. bitirdi.

Sayfa Yükleniyor...