Filenin Sultanları kayıp

Filenin Sultanları yenilgiyle tanıştı... Milliler tarihi Brezilya galibiyetinin ardından turnuvanın ikinci gününde Japonya'ya 3-0 mağlup oldu.

NTV Spor 21.08.2014 - 14:46
Filenin Sultanları kayıp

Uluslararası Voleybol Federasyonu Kadınlar Dünya Grand Prix Finalleri'nde Türkiye, ikinci maçında Japonya'ya 3-0 yenildi.
     
Karşılaşmaya iyi başlayan Türkiye, Gözde Sonsırma ve Neriman Özsoy ikilisinin sayılarıyla 5-3'lük üstünlüğü yakaladı. Servis ve bloklardan üst üste sayılar bulan Japonya, 5-1'lik seriyle ilk teknik molaya 8-6 önde girdi. Hücum organizasyonlarında sıkıntı yaşayan Milli Takım, savunmada da Ono ve Ishii'yi durdurmakta zorlanınca, ikinci teknik mola 16-11 Japonya lehine geçildi. Ay-yıldızlılar, oyun ritmini bir türlü yakalayamazken, hücumdaki başarılı performansını sürdüren Japonya, ilk seti 25-13 kazandı.
     
İkinci setin ilk bölümünde Türkiye, 3-0'lık seri yakalarken, Japonya, aynı seriyle rakibine cevap verdi. Karşılıklı sayılarla geçilen bu bölümde Gözde Sonsırma ile etkili olan Filenin Sultanları, ilk teknik molaya 8-7 önde girdi. Türkiye, Neriman Özsoy-Gözde Sonsırma ikilisiyle sayılar üretmeye devam ederken, Japonya, Kimura'nın da skora katkı yapmasıyla ikinci teknik molayı 16-12 üstün geçti. Yaptığı savunmayla rakibine kolay sayı bulma şansı tanımayan Japonya, özellikle Ishii'nin etkili oyunuyla seti 25-17 aldı ve durumu 2-0'a getirdi.
     
Üçüncü setin ilk bölümünde Türkiye, Bahar Toksoy, Japonya ise Kimura ile sayılar buldu. Millilerin yaptığı hataları Nagaoka ile sayıya çeviren Japonya, ilk teknik molayı 8-6 üstün geçti. Hem hücumda hem de savunmada sergilediği başarılı performansla farkı biraz daha açan Japonya, ikinci teknik molaya 16-10 önde girdi. Ishii, Kimura ve Nagaoka'nın üst üste sayılarıyla kontrolü elinde tutan Japonya, farkı giderek artırdı ve seti 25-17, maçı da 3-0 kazandı.
     
A Milli Kadın Voleybol Takımı, üçüncü maçında yarın saat 06.30'da Rusya ile karşılaşacak. Mücadele NTV Spor'dan canlı yayınlanacak.

JAPONYA: 3 - TÜRKİYE: 0
Salon: Ariake Collesium
Hakemler: Hamid Alrousi (Birleşik Arap Emirlikleri), Waleed El Kheshen (Mısır)
Japonya: Ishii, Ono, Kimura, Miyashita, Nagaoka, Shinnabe (Sano, Ishida, Takada)
Türkiye: Bahar Toksoy, Meliha İsmailoğlu, Neriman Özsoy, Kübra Akman, Naz Aydemir Akyol, Gözde Sonsırma (Gizem Karadayı, Güldeniz Önal, Büşra Cansu, Seda Tokatlıoğlu, Asuman Karakoyun)
Setler: 25-13, 25-17, 25-17
Süre: 82 dakika (23, 32, 27)

Sayfa Yükleniyor...