Genç voleybolcu Almanya Milli Takımı'nı bıraktı

Kimberly Drewniok, milli voleybol kariyerine son verdiğini açıkladı ve artık Almanya Milli Takımında görev almayacağını duyurdu. Alman çapraz pasör "Vizyonum belli; çocuklara kendilerine inanmaları için ilham vermek ve kendi güzel yollarını yaratmalarına yardımcı olmak." dedi.

Yuşa Şahin - NTV Spor 22.05.2023 - 11:45
Son Güncelleme: 22.05.2023 - 11:51
Genç voleybolcu Almanya Milli Takımı'nı bıraktı

ekiplerinden forması giyen Alman pasör çaprazı , Almanya Milli takımını bıraktığını açıkladı.

🏐👉SULTANLAR LİGİ PUAN DURUMU

Kimberly Drewniok'un konuyla ilgili resmi hesabından yaptığı açıklamalar şöyle;

"Sevgili voleybol camiası,

Hayat, her biri bizi şekillendiren, bize öğreten ve bizi olmaya mahkum olduğumuz insanlara götüren bir dizi an ve bölümdür. Bugün hayatımda inanılmaz bir bölümün sayfasını çeviriyorum. Alman milli takımıyla geçirdiğim zaman. Çok düşünmeden verdiğim bir karar değil. Aksine, anlamaktan, büyümekten ve kalbimin iç sesini dinlemekten doğan bir karardır.

Bana çok şey katan bir sporu oynadığım için inanılmaz derecede şanslıyım. benim dünyam ve beni inanılmaz insanlarla buluşturan köprüm. Dünyayı dolaştım, farklı kültürler deneyimledim ve bir oyuncu ve bir kadın olarak kendimi geliştirdim. Ancak, bir sporcu olmak kim olduğumun sadece bir parçası. Ben bir kızım, kız kardeşim, kuzenim, torunum, vaftiz annesiyim, arkadaşım, rol modelim ve çok daha fazlasıyım. Her rol hayatımın farklı dönemlerini şekillendirdi ve her birinin derin bir anlamı var.

Son yıllarda yolumu, hedeflerimi ve somutlaştırdığım değerleri sorguladım. Gerçeklik modellerimi, içsel olarak motive edilip edilmediklerini veya toplumsal beklentiler tarafından empoze edilip edilmediklerini ve hedeflerim için hala alakalı ve faydalı olup olmadıklarını merak ederek güncelledim. Kendimin bazı yönlerini, hayatımda daha fazlasını yapmak istediğim alanları tam olarak ifade etmediğimi fark ettim.

Her zaman diğer insanlarla olan bağlantılarım ve hedeflerle hareket eden bir oyuncu oldum. Genç oyunculardan hayatlarını nasıl değiştirdiğimi ve olabileceklerinin en iyisi olmaları için onlara ilham verdiğimi duyduğumda, bu beni motive ediyor. Voleybol bir spordan daha fazlasıdır: hayatları değiştirebilen bir topluluk, bir ailedir.

Yıllar geçtikçe, bu topluluğa geri verme taahhüdünde bulundum. Her yaz en az bir kez memleketimdeki kulübe dönüp gelecek neslin büyüdüğünü görmek için çaba sarf ettim ve çocuklara daha güvenli bir ortam ve daha iyi bir yaşam yaratmak için sporu kullanan hayırsever projeleri destekledim. Voleybol bana hayallerimin hayatını verdi ve en büyük dileğim mümkün olduğu kadar çok çocuğa bu şansı vermek.

Bu yaz yolculuğumda yeni bir bölüme başlıyorum. LetsKeepTheBallFlying yardım kuruluşunun elçisi olarak, Mayıs ayında Bali'de bir projeyi ziyaret edeceğim ve ayrıca Almanya'daki kulübümle özel bir şeyler planlıyorum.

Vizyonum belli; çocuklara kendilerine inanmaları için ilham vermek ve kendi güzel yollarını yaratmalarına yardımcı olmak.

Bu voleybola bir veda değil, spora ve sevdiğim topluluğa yeni ve tatmin edici bir şekilde hizmet etmenin yeni bir yolu. Bu yeni bölüme adım attığımda oyunun ruhunu, kurduğum bağlantıları ve öğrendiğim dersleri yanımda taşıyorum. Sahada ve saha dışında büyümek ve kendimin en iyi versiyonu olmak için bu yolculuğa devam etmek istiyorum.

Kalbimin sesini dinlediğimde ve bu yeni göreve adım attığımda desteğiniz ve anlayışınız için tüm taraftarlara teşekkür ederim. Bu geziyi çok özel yapan herkese teşekkür ederiz.

Saygılarımla..."


25 yaşındaki Alman pasör çaprazı, 2016 yılından bu yana milli takım formasıyla 85 maça çıktı.

🏐👉VOLEYBOL HABERLERİ

Sayfa Yükleniyor...