Heyecan Ankara'da başlıyor

Aroma Bayanlar Voleybol Birinci Ligi'nde 2011-2012 sezonunun şampiyonunu belirleyecek Final Etabı, yarın TVF Başkent Salonu'nda başlıyor.

NTV Spor 02.04.2012 - 10:58

Aroma Bayanlar Voleybol Birinci Ligi'nde 2011-2012 sezonunun şampiyonunu belirleyecek Final Etabı, yarın TVF Başkent Salonu'nda başlıyor.

Fenerbahçe Universal'in namağlup liderliğiyle sonuçlanan normal lig etabının ardından, sarı-lacivertli ekiple birlikte ilk 8 sırayı alan Eczacıbaşı VitrA, Vakıfbank Türk Telekom, Galatasaray, İBA Kimya TED Kolejliler, İller Bankası, Nilüfer Belediye ve Yeşilyurt, 3-12 Nisan tarihleri arasında final etabında mücadele edecekler. Final etabı sonunda 2011-2012 sezonunun şampiyonu belli olacak.

Normal lig etabında 1, 4, 5 ve 8. sırayı alan Fenerbahçe Universal, Galatasaray, İBA Kimya TED Kolejliler ve Yeşilyurt (A) Grubunu, 2, 3, 6 ve 7. sırayı alan Eczacıbaşı VitrA, Vakıfbank Türk Telekom, İller Bankası ve Nilüfer Belediye ise (B) Grubunu oluşturdu.

(A) ve (B) Gruplarındaki takımlar, tek devreli turnuva usulüne göre 3 gün karşılaşacak. Grup maçları sonunda 1 gün ara verilecek. Gruplarında  1. ve 2. olanlar çapraz eşleşerek tekrar karşılaşacak, 3. ve 4. olan takımlar ise lig etabındaki sıralamalarına dönecek.

Çapraz eşleşen takımların maçları sonunda galip gelen iki takım birer gün arayla 3 maç yapacaklar ve 2 galibiyet alan taraf şampiyon, yenilen taraf ise lig ikincisi olacak.

Ankara'da TVF Başkent Salonu'nda yapılacak Final Etabı'nın maç programı şöyle:

3 Nisan Salı:
13:00 Fenerbahçe Universal - Yeşilyurt
15:00 Eczacıbaşı VitrA - Nilüfer Belediye
17:30 Galatasaray İBA Kimya TED Kolejliler
20:00 Vakıfbank Türk Telekom - İller Bankası

4 Nisan Çarşamba:
13:00 Yeşilyurt - Galatasaray
15:00 Nilüfer Belediye - Vakıfbank Türk Telekom
17:30 İBA Kimya TED Kolejliler - Fenerbahçe Universal
20:00 İller Bankası - Eczacıbaşı VitrA

5 Nisan Perşembe:
13:00 İBA Kimya TED Kolejliler - Yeşilyurt
15:30 İller Bankası - Nilüfer Belediye
18:00 Fenerbahçe Universal - Galatasaray
20:30 Eczacıbaşı VitrA - Vakıfbank Türk Telekom

7 Nisan Cumartesi:
18:00 (A) Grubu birincisi - (B) Grubu ikincisi (yarı final)
20:30 (B) Grubu birincisi - (A) Grbu ikincisi (yarı final)

8 Nisan Pazar:
20:30 Yarı final maçlarının galipleri (1. final maçı)

10 Nisan Salı:
20:00 Yarı final maçlarının galipleri (2. final maçı)

12 Nisan Perşembe:
21:00 Yarı final maçlarının galipleri (3. final maçı - gerek olursa)

ERKEKLERDE HEYECAN 16-25 NİSAN TARİHLERİ ARASINDA YAŞANACAK
Aroma Erkekler Voleybol Birinci Ligi'nde final etabı 16-25 Nisan tarihleri arasında Çanakkale'de yapılacak.

Normal lig etabının Halkbank'ın liderliğiyle tamamlanmasının ardından 2011-2012 sezonunun şampiyonunu belirleyecek final etabı maçları Çanakkale Anafartalar Spor Salonu'nda yapılacak.

Final etabında, lig etabı sonunda 1, 4, 5 ve 8. sırayı alan  Halkbank, Maliye Milli Piyango, Galatasaray Yurtiçi Kargo ve Torul Gençlerbirliği (A) Grubunu oluştururken, 2, 3, 6 ve 7. sıradaki Fenerbahçe Grundig, Arkas Spor, İstanbul Büyükşehir Belediye ve 4 Eylül Belediye ise (B) Grubu'nda yer alacak.

(A) ve (B) Gruplarındaki takımlar, tek devreli turnuva usulüne göre karşılaşacak. 3 gün sürecek grup maçları sonunda 1 gün ara verilecek. Gruplarında 1. ve 2. olanlar çapraz eşleşerek tekrar karşılaşacak, 3. ve 4. olan takımlar ise lig etabındaki sıralamalarına dönecek.

Çapraz eşleşen takımların maçları sonunda galip gelen iki takım birer gün arayla 3 maç yapacak ve 2 galibiyet alan taraf şampiyon, yenilen taraf ise lig ikincisi olacak.

Aroma Erkekler Birinci Ligi final etabı maç programı şöyle:

16 Nisan Pazartesi:
13:00 Halkbank - Torul Gençlerbirliği
15:30 Fenerbahçe Grundig - 4 Eylül Belediye
18:00 Maliye Milli Piyango - Galatasaray Yurtiçi Kargo
20:30 Arkas Spor - İstanbul Büyükşehir Belediye

17 Nisan Salı:
13:00 Torul Gençlerbirliği - Maliye Milli Piyango
15:30 4 Eylül Belediye - Arkas Spor
18:00 Galatarasay Yurtiçi Kargo - Halkbank
20:30 İstanbul Büyükşehir Belediye - Fenerbahçe Grundig

18 Nisan Çarşamba:
13:00 Galatasaray Yurtiçi Kargo - Torul Gençlerbirliği
15:30 İstanbul Büyükşehir Belediye - 4 Eylül Belediye
18:00 Halkbank - Maliye Milli Piyango
20:30 Fenerbahçe Grundig - Arkas Spor

20 Nisan Cuma:
17:30 A1 - B2 (yarı final)
20:00 B1 - A2 (yarı final)

21 Nisan Cumartesi:
17:30 A1-B2 galibi - B1-A2 galibi (final 1. maç)

23 Nisan Pazartesi:
19:00 A1-B2 galibi - B1-A2 galibi (final 2. maç)

25 Nisan Çarşamba:
19:00 A1-B2 galibi - B1-A2 galibi (final 3. maç - olursa)

Sayfa Yükleniyor...