İlk finalist Rusya

Almanya'nın başkenti Berlin'de, Avrupa Voleybol Konfederasyonu tarafından düzenlenen Bayanlar Avrupa Şampiyonası'nda, yarı final maçında Sırbistan'ı 3-0 yenen Rusya, turnuvadaki ilk finalist takım oldu.

NTV Spor 13.09.2013 - 20:56
İlk finalist Rusya

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından düzenlenen Bayanlar Avrupa Şampiyonası'nda, yarı finalde Sırbistan'ı 3-0 yenen Rusya, ilk finalist takım oldu.

Almanya'nın başkenti Berlin'deki Max Schmeling Salonu'nda yapılan yarı final ilk maçında son Avrupa şampiyonu Sırbistan ile Rusya karşılaştı. Frans Loderus, Philippe Schürmann hakem ikilisinin yönettiği karşılaşmanın setleri 25-23, 25-19 ve 25-12 Rusya'nın üstünlüğüyle sona erdi.

Rusya, rakibi önünde 3-0 galip gelerek, adını finale yazdıran ilk takım oldu. Iuliia Morozova ve Tatiana Kosheleva ile sayıları toplayan Rusya, file önünde çok iyi kapandı. Bir önceki şampiyonanın finalinde Almanya ile karşılaşarak, altın madalyanın sahibi olan Sırbistan ise Sanja Malagurski ile sayılar bulsa da Rusya'ya karşı etkili hücum yapamayarak, maçı kaybetti.

Sayfa Yükleniyor...