İlk rakip Almanya

FIVB Dünya Grand Prix’sinde mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımı, 3. hafta grup maçlarını Rusya’da oynayacak. Filenin Sultanları geçen sene Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde yenildikleri Almanya ile grup maçlarına başlayacak.

NTV Spor 14.08.2014 - 18:31
İlk rakip Almanya

Kadın Voleybol Milli Takımımız'ın bugün saat 16:40'ta Almanya ile oynayacağı maçı, NTV Spor ve NTVSpor.net'ten canlı olarak izleyebilirsiniz..

FIVB Dünya Grand Prix'sinde ilk iki hafta geride kaldı.

A Milli Kadın Voleybol Takımımız ilk 2 hafta sonrasına 12 takım arasında 13 puanla 2. sırada yer alıyor. Filenin Sultanları Ankara'da oynadığı ilk iki hafta grup maçlarında Japonya, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Sırbistan ve Almanya'yı yenerken Dominik Cumhuriyeti'ne 3-2 mağlup oldu. 1. grupta yer alan 12 takım arasında oynanacak 3. hafta maçları sonunda ilk 4 sırada yer alan takımlar, Tokyo'nun ev sahipliğinde yapılacak altılı finallerde yer alma hakkına sahip olacak.

Dünya Grand Prix'sinde 3. hafta maçlarında Milli Takımımız Rusya'ya konuk olacak. İlk rakibimizse geçen hafta Ankara'da 3-1 yendiğimiz Almanya olacak. Vakıfbank ile sayısız başarıya ulaşan Giovanni Guidetti'nin çalıştırdığı Almanya aldığı 2 galibiyetle 8. sırada yer alıyor. Milli Takımımız cumartesi günü Rusya ve pazar günü İtalya ile oynayacağı maçlarla 3. haftayı tamamlayacak. Şu anda 2. sırada yer alan Milli Takımımızla 5. İtalya arasında 3 puan bulunuyor.

Filenin Sultanları FIVB Dünya Grand Prix'sinde en son 2012'de altılı finallere kalmış ve turnuvayı bronz madalya ile tamamlamıştı.

Sayfa Yükleniyor...