"İtalya'da kaybettiğimiz maçın rövanşını almak istiyoruz"

Voleybol Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi yarı final rövanşında yarın İtalya ekibi Igor Gorgonzola'yı konuk edecek Eczacıbaşı Dynavit'te Tijana Boskovic, Simge Aköz ve Saliha Şahin, finale yükseleceklerine inandıklarını söyledi.

NTV Spor 11.04.2023 - 11:59
Son Güncelleme: 11.04.2023 - 12:26
"İtalya'da kaybettiğimiz maçın rövanşını almak istiyoruz"

İtalya'da oynanan ilk maçtan 3-2 mağlup ayrılan 'in voleybolcuları Tijana Boskovic, Simge Aköz ve Saliha Şahin yarınki karşılaşmayla ilgili açıklamalarda bulundu.

"Ne yapmamız gerektiğini biliyoruz"

Yarı finalin ilk müsabakasında kazandıkları iki setin önemine vurgu yapan Sırp pasör çaprazı Tijana Boskovic, "Novara'da oynadığımız yarı final ilk maçımız inişli, çıkışlı ve zorlu geçti. Finale kalmak için ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Yine zorlu bir maç bekliyoruz ama daha iyi performans göstereceğimize ve son noktaya kadar mücadele edeceğimize gerçekten inanıyorum. Bu sezon harika oynayabileceğimizi gösterdik, yarın da aynısını yapacağımızdan eminim." ifadelerini kullandı.

"İtalya'da kaybettiğimiz maçın rövanşını almak istiyoruz"

Sezonun en önemli maçlarından birine çıkacaklarının altını çizen milli libero Simge Aköz ise, "Sahanın içerisinde agresif olmak ve iyi bir takım oyunu sergileyerek adımızı finale yazdırmak istiyoruz. Bütün taraftarlarımızı bizi desteklemeye davet ediyorum." diye konuştu.

"Adım adım ve inanarak kazanan taraf olmak istiyoruz"

Eczacıbaşı Dynavit'in milli smaçörü Saliha Şahin ise Igor Gorgonzola karşısında çok iyi mücadele etmeleri gerektiğine dikkati çekti.

Novara'da aldıkları iki setin avantajını evlerinde 5 bin kişinin önünde kullanmak istediklerini belirten Saliha, "Deplasmanda aldığımız iki seti taraftarlarımızın desteğiyle pozitife çevirip galip gelmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Sezonun en önemli maçına çıkacağımızın bilincindeyiz. İstanbul'a döndüğümüz günden beri bütün hazırlıklarımıza eksiksiz devam ediyoruz. İlk toptan son topa kadar mücadeleci ruhumuzu gösterip, takım oyunumuzu oynayacağız. Adım adım ve inanarak kazanan taraf olmak istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...