"Kazanırken iyi de oynadık"

A Milli Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Massimo Barbolini, Kanada'yı iyi oynayarak yendikleri için mutlu olduğunu söyledi.

NTV Spor 24.09.2014 - 14:52

2014 Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası B Grubu'ndaki ikinci maçında Kanada'yı 3-0 mağlup eden milli takımın İtalyan antrenörü Barbolini, basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede, iyi bir maç çıkardıklarını belirterek, "Bugün bizim için önemli olan kazanmaktı. Kazanmış olmanın yanı sıra üç sette iyi oynayarak bunu yaptık. Bunun için memnunum" diye konuştu.

Deneyimli çalıştırıcı, yarın oynayacakları Bulgaristan maçına da dikkati çekerek, "Yarın bir başka zorlu maçımız var dünkü gibi. Yarın gerçek gücümüzü göreceğiz" dedi.

Karşılaşmaya ilk 6'da başlayan ve ay-yıldızlıların en skorer ikinci ismi olan Seda Tokatlıoğlu da "Açıkcası bu maç tamamiyle bizim kontrolümüz altında geçti. Maçı rahat kazanmamız için zaten böyle olması gerekiyordu. Burada sadece maç kazanmak yetmiyor. Setler, sayılar her şey çok önemli. Şimdi gidip biraz dinlenip yarınki maça hazırlanacağız" ifadelerini kullandı.

Bir süreden sonra ilk 6'da şans bulduğunu belirten milli oyuncu, "Üstüme düşeni yapmaya çalışıyorum. İnşallah bu böyle devam eder" dedi.

GİZEM: BUGÜN ÇOK İYİ SERVİS ATTIK
Milli takımın liberosu Gizem Karadayı ise "Kanada'yı da tebrik ediyorum onlar da iyi mücadele ettiler ama biz bugün çok iyi servis attık. Dünkü eksiğimiz de biraz buydu. Çok iyi servis atamadığımız için Sırbistan çok rahat bir oyun oynadı. Bugün 3-0 maçı kazandık. Uzun bir turnuva. Bazı şeyleri çok erken söylemek çok yanlış olur. Her gün yeni bir maç var, bizim bunları düşünmemiz gerekiyor. Her gün taktik anlayışımızı değiştirip, ona göre oynayacağız. İnşallah çok güzel galibiyetler alacağız" değerlendirmesinde bulundu.

ASUMAN: KAZANMAMIZ GEREKEN BİR MAÇTI
Ay-yıldızlıların pasörü Asuman Karakoyun da dün turnuvaya kötü bir başlangıç yaptıklarını dile getirerek, "Kazanmamız gereken bir maçtı. İşimizi yaptığımızı düşünüyorum. İnşallah sonraki maçlarda da yine aynı performansı gösterip yolumuza devam edeceğiz" dedi.

GÖZDE: BU PERFORMANSI KORUMALIYIZ
Milli Takım'ın kaptanı Gözde Sonsırma ise basın toplantısında hem kendi takım arkadaşlarını hem de Kanada'yı mücadelelerinden ötürü kutlarken, bugün çok iyi oynadıklarını bunda özellikle dün oynamayan Seda Tokatlıoğlu'nun büyük katkısı olduğuna dikkati çekerek, "Bu performansımızı turnuva boyunca korumalıyız" dedi.

 

Sayfa Yükleniyor...