Milliler kupaya havlu attı!

Ay-yıldızlılardan Avrupa'ya erken veda... CEV Avrupa Erkekler Şampiyonası'nda Türkiye, Fransa ile oynadığı son maçı 3-1 kaybetti. Milliler, galibiyet alamadığı B Grubu'nu sonuncu tamamlayarak kupadan elendi.

NTV Spor 22.09.2013 - 21:32
Milliler kupaya havlu attı!

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından düzenlenen Avrupa Erkekler Şampiyonası'nda Türkiye, Fransa ile oynadığı son maçı 3-1 kaybetti. Milliler, bu sonuçla B Grubu sonuncusu olarak şampiyonadan elendi.
     
Türkiye ve Fransa, maça karşılıklı kötü servislerle başladı. Başa baş geçen mücadelede, hücumda Emin Gök ile sayı üreten A Milli Takım, güçlü ataklarla gelen Fransa'yı engelleyemeyerek, ilk teknik molaya 8-7, ikinci teknik molaya da 16-12 geride girdi. Milliler,  farkı 2 sayıya düşürse de (23-21) daha az hata yapan Fransa, ilk seti 25-21 kazandı ve 1-0 öne geçti.
     
İkinci sete iyi başlayan Fransa, ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Molayı iyi değerlendiren Fransa, ikinci teknik molaya 16-11 önde girdi. Mola sonrası toparlanan A Milliler, Earvin Ngapeth'in smaçlarını durdurmakta yetersiz kaldı. Fransa, ikinci seti de 25-23 kazanarak, durumu 2-0 yaptı.

Üçüncü sete iyi başlayan "Filenin Efeleri", ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Yorgunluk belirtileri gözlenen Fransa Milli Takımı, sahadaki beş oyuncusunu değiştirerek sorunu aşmaya çalıştı. Üstünlüğünü molanın ardından da devam ettiren A Milliler, ikinci teknik molaya da 16-12 önde girdi. Hücumda Kemal Kıvanç Elgaz ile etkili olan Milli Takım, bu seti 25-18 kazanarak, maçta durumu 2-1'e getirdi.
     
Dördüncü setin başında 4-2 öne geçen Fransa'yı yakalayan milliler, ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Molanın ardından Fransa skora denge getirirken (8-8), daha sonra iki takım da karşılıklı sayılar kazandı. Fransa, ikinci teknik molaya 16-15 önde girerken, milli takım, ilerleyen dakikalarda bir kez daha eşitliği sağladı (21-21). A Milli Takım son bölümüne kadar iyi götürdüğü seti, daha az hata yapan Fransa'ya verdi. Fransa, seti 25-23, maçı da 3-1 kazandı.
     
Fransa yenilgisiyle Türkiye, grup maçlarının ardından şampiyonaya veda etti. Fransa ise bu galibiyetle B Grubu'nu ilk sırada bitirerek direkt çeyrek finalde oynama hakkını elde etti.
     
Salon: Sopot Ergo Arena
Hakemler: Vladimir Simonovich (Sırbistan), Aage Christensen (Danimarka)
     
Türkiye:
Can Ayvazoğlu, Mustafa Koç, Metin Toy, Emre Batur, Emin Gök, Ulaş Kıyak (Hasan Yeşilbudak, Kemal Kıvanç Elgaz, Kemal Kayhan, Gökhan Gökgöz, Halil İbrahim Yücel, Murat Yenipazar)    
Fransa: Jonas Aguenier, Jenia Grebennikov, Gerald Hardy-Dessources, Antonin Rouziert, Rafael Redwitz, Benjamin Toniutti (Julien Lyneel, Earvin Ngapeth, Nicolas Le Goff, Samuele Tuia, Kevin Tillie, Jean-François Exiga, Kevin Le Roux, Mory Sidibe)

Setler: 21-25, 23-25, 25-18, 23-25
Süre: 96 dakika (23, 24, 23, 26)

Sayfa Yükleniyor...