Rüya Takım'a Türkiye'den 2 isim; MVP Meryem Boz

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), Olimpiyat Elemelerinin Rüya Takımını seçti. Olimpiyat vizesi alan A Milli Kadın Voleybol Takımının yıldızlarından Meryem Boz, turnuvanın en değerli oyuncusu seçildi. Rüya Takım'da, Milli Takım'dan iki oyuncu da yer aldı.

NTV Spor 15.01.2020 - 19:32
Son Güncelleme: 15.01.2020 - 21:36
Rüya Takım'a Türkiye'den 2 isim; MVP Meryem Boz

A Milli Kadın Takımı, 2020 CEV Tokyo Olimpiyatları Elemeleri'nde Almanya 3-0 mağlup ederek Olimpiyat biletini alarak Türkiye'yi sevince boğdu. Turnuvanın öne çıkan isimleri de belli oldu. Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), turnuvanın Rüya Takımı'nı seçti. Rüya Takım'la ilgili haberde, Türkiye'nin sürpriz yaptığına vurgu yapıldı. CEV'in Rüya 11'inde şu isimler yer aldı:

Libero: Simge Aköz
Orta Oyuncular: Eda Erdem, Robin De Kruijf (Hollanda)
Pasör: Joanna Wolosz (Polonya)
Pasör Çaprazı: Lousia Lippmann (Almanya)
Smaçörler: Hanna Orthmann (Almanya), Magdalena Stysiak (Polonya)

Rüya 11'in liberosu seçilen Simge Aköz için, " ve Eda Erdem gibi takımı için sıradışı performans sergilemedi. Ancak topu karşılaması ve sayılarıyla Türkiye'nin kazanmasından önemli rol oynadı. Simge'nin almak için korktuğu top olmadı. Polonya'nın maç sayılarını savuşturmada Türkiye'nin defansı için katalizör görevi gördü" denildi.

MVP MERYEM BOZ
CEV, Milli voleybolcu Meryem Boz'u, 2020 CEV Tokyo Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri'nin en değerli oyuncusu (MVP) seçti. Meryem Boz, elemelerde oynadığı 5 karşılaşmada ürettiği 85 sayıyla milli takımın en skorer oyuncusu olmuştu.

CEV'in değerlendirmesinde, "Turnuvada bir çok yetenekli ve kendini adamış isimler vardı. Ancak birisi diğerlerinden ayrıldı ve MVP oldu. Meyrem Boz üst üste maçlarda virtiöz görevi gördü ve takımını finale çıkardı. Daha sonra da Olimpiyat vizesi almasında önemli rol oynadı" ifadeleri kullanıldı. Meryem Moz'un, Belçika'yı altın setle 3-2 yendiği grubun son maçındaki performansına ayrı bir parantez açıldı.

Elemelerin finalinde Almanya'yı 3-0 yenen milli takım, 2012 Londra Olimpiyatlarının ardından tarihinde ikinci kez olimpiyat vizesi almıştı.

Sayfa Yükleniyor...